„Utkání s Nymburkem na jeho palubovce bývají vždy ta z kategorie nejtěžších a myslím, že tomu nebude jinak ani tentokrát. Přesto ale existují dny a v nich zápasy, ve kterých se dá Nymburku směle čelit. Naposledy to takto zvládly Svitavy,“ upozornil trenér Pavel Budínský na poslední zápas mistra.

Svitavy totiž na hřišti prvního týmu tabulky dlouho vzdorovaly a nakonec prohrály těsně 69:73. „Uvidíme, jak na tom budeme my, momentálně řešíme opět zdravotní stránku našeho týmu, ale ať odjedeme v jakémkoliv složení, určitě se pokusíme zabojovat o co nejlepší výsledek,“ narazil kouč Děčín nad jistou absencí v podobě Roberta Landa a Jakuba Houšky. Otazník navíc visí nad startem dua Šiška – Ježek.

„Čeká nás těžký zápas proti fyzicky dobře disponovanému týmu. Očekávám velice vyrovnané utkání za předpokladu, že se nám nepodaří soupeři vnutit náš styl rychlé hry. V posledním utkání s Děčínem hraném na domácí palubovce jsme soupeře zlomili až v poslední čtvrtině. I proto si myslím, že na utkání se musíme dobře připravit a být silní především mentálně,“ má jasno kouč Nymburka Orel Amiel.

Tabulka skupiny A1: 1. Nymburk 46, 2. Pardubice 39, 3. Opava 39, 4. Děčín 37, 5. Svitavy 35, 6. Olomoucko 34.