BK Děčín – Lokomotiva Plzeň 82:68 (42:41)

První a druhá část měla zcela identický průběh. Domácí si v obou případech na začátku vytvořili slušný šesti až osmi bodový náskok, jenž v dalšímmprůběhu o něj přišli a do kabin se o „velké“ přestávce odcházelo za velmi těsného vedení domácím, které jim trojkou v posledních vteřinýách zařídil Pomikálek.

Rozhodující pro celkové rozuzlení zápasu byla třetí část, ve které domácí zabrali, vyhráli toto dějství o čtrnáct bodů a rozhodli tak o svém úspěchu. V poslední desetiminutovce už příliš bodů nepadalo. „Byl to vyrovnaný zápas a měl svůj náboj. Každý si myslel, že to bude jednoduchá záležitost, ale Plzeň se ukázala jako kvalitní tým, který podal sympatický výkon a hrál s otevřeným hledím. Výhru jsme si zajistili ve třetí části, kdy jsem nasadil to nejsilnější co máme k dispozici,“ poznamenal trenér Děčína Pavel Budínský, jeho protějšek Dominik Feštr dodal: „Předvedli jsme náš nejlepší výkon v dosavadním průběhu Mattoni NBL. Především v první polovině utkání jsme hráli dobře. Po obrátce ale Děčín přece jen rozhodl o svém vítězství.“

Čtvrtiny: 25:20, 17:21, 26:12, 14:15. Trojky 2:5. 810 diváků, řídila trojice Vyklický, Milata, Hošek.

BK Děčín: P. Houška 25, Pomikálek 16, Hatcher 13, Sanders, Soukup a Alič po 6, Landa 5, Žampach 3, Pištecký 2. Za hosty nejvíce Novák 23, Soukup 8.