Děčín má přitom Pardubicím co vracet. „Ukázali jsme, že je doma můžeme porazit. Pardubičtí ale mají výhodu domácího prostředí. A u nich je to nepříjemné, hraje se tam hodně těžce," přiznal děčínský křídelník Tomáš Pomikálek.

Tome, v posledním utkání čtvrtfinále jste Kolín porazili o parník. Vypadalo to na pohodový zápas, ne?
Byl to super zápas. Sice nám to tam ze začátku nepadalo. Ale nakonec jsme dali 82 bodů, což je lehký nadprůměr. Chtěli jsme udržet domácí palubovku, navíc by nám tento výkon mohl dodat do semifinále potřebné sebevědomí. Vyšlo nám to tak, jak jsme chtěli. Dařilo se i v obraně, udržet Kolín pod padesát bodů je dobrá vizitka.

Ve druhém poločase už jste vymýšleli akce, které by pobavily diváky, co?
Není nám to vlastní, ale chtěli jsme naše fanoušky trochu pobavit. Bylo to lepší, než kdybychom se s nimi tahali o každý bod. Zkoušeli jsme i blbosti, někdy to nevyšlo. Ale hlavně, že se vyhrálo.

Jak těžkým soupeřem byl pro vás Kolín?
Chtěli jsme to ukončit už po čtyřech zápasech. Náš nejlepší výkon přišel ve třetím duelu na palubovce soupeře. To byl ideální výkon. Dobře jsme běhali, bránili. A ten poslední zápas u nás už byl takovou třešničkou na dortu.

Teď vás čekají Pardubice, kterým máte po základní části a vypadnutí z poháru co vracet.
Ukázali jsme, že je doma můžeme porazit. Pardubičtí ale mají výhodu domácího prostředí. A u nich je to nepříjemné. Letos mají nejlepší tým za poslední roky. Dobrou práci tam odvádí Levell Sanders. Prakticky každý hráč tam umí vystřelit. Je jasné, že to bude velice těžké. Ale chceme samozřejmě postoupit.

Co zlepšit do semifinále?
Nerad bych poukazoval na naše nedostatky, co když si to v Pardubicích přečtou. (smích) Teď vážně. Trápily nás zbytečné ztráty v útoku. Místo, abychom si to v klidu podali, jsme to nahrávali někam, kam bychom to neměli tlačit. V obraně máme nějaké rezervy. Teď bude čas ještě pořádně potrénovat a vše vypilovat.