Tomáš Vyoral vyhrál za rok 2015, o dva roky později ovládl kategorii dospělých jednotlivců děčínský Válečník Tomáš Pomikálek. „Budu upřímný, absolutně jsem to nečekal. Je to samozřejmě moc příjemné a jsem za to rád. Když šel Milan Myšík pro třetí místo, tak mně říkal, že pak půjdu na řadu já. A já si ťukal na čelo,“ smál se Pomikálek.

Děčínský hráč, který na hřišti může hrát křídlo i pivota, ale uznal, že byl pro něj minulý rok vydařený. „Co se týče sportovní stránky, tak byl úžasný. Přinesl mi strašně hezké zážitky. Sezona byla dobrá a vlastně se vyvíjela podle očekávání. Přesto nám v semifinále proti Pardubicím asi moc lidí nevěřilo. A my jsme vyhráli na zápasy 4:1 a potřetí v řadě postoupili do finále. První zápas proti Nymburku na zimním stadionu byl skvělý. Myslím si, že oba zápasy byly vyrovnané. Ačkoliv jsme prohráli, ostudu jsme neudělali a byli Nymburku vyrovnaným soupeřem. Takže ten rok byl opravdu dobrý,“ zdůraznil.

Letos je tabulka nejvyšší basketbalové soutěže nesmírně vyrovnané. Hlavně boj o první šestku je hodně našlapaný. „Nechci se vymlouvat na zranění. Měli bychom být schopni hrát i bez dvou hráčů. Ale je pravda, že pivoti Kuba Krakovič a Kuba Houška prostě chyběli. Na druhou stranu jsme v osmi lidech sehráli výborný zápas v Nymburku. Jestli někdo sází na basket, tak mu nezávidím. Protože letošní sezóna přináší opravdu netradiční výsledky. A podle toho tabulka vypadá,“ má jasno Pomikálek.

Válečníci měli v minulém týdnu napilno. V pondělí vyhráli ligový zápas v Pardubicích, ve středu udolali v prvním čtvrtfinále tuzemského poháru Ústí nad Labem. A v sobotu doma zvládli ligový souboj proti Brnu. „Mně osobně vyhovuje, když hrajeme více zápasů. Na druhou stranu je potřeba více regenerovat a starat se o tělo, aby nepřišlo zranění,“ zdůraznil.

Hráč s přezdívkou Pomi šel v rámci ankety na pódium dvakrát. S celým týmem si došel pro vítězství v kolektivech. „Ta týmová trofej je cennější. Přece jen na hřišti spolupracujete ve dvanácti lidech, celkově pak se všemi lidmi v klubu. Samozřejmě ta individuální cena je krásná. Ale v minulé sezoně zářil Tomáš Vyoral, výborně hraje Pavel Houška. Beru to jako příjemný bonus k našemu týmovému vítězství,“ podotkl Pomikálek.

Rodák z Liberce se ještě zamyslel nad fungováním sportovní ankety, která míchá několik sportovních disciplín dohromady. „Je pravda, že když jsem viděl, že tady byli účastníci, nebo medailisté republikových mistrovství, nebo dokonce světových akcí, říkal jsem, že nemůžu vyhrát. Přece jen já na palubovce nebojuji sám, ale je nás tam celkem dvanáct. Ale je pravda, že je těžké, to všechno porovnávat,“ dodal na závěr nejlepší jednotlivec v anketě Deníku za rok 2017.