„To je prostě strašná hrůza. Nevím, co bych vám řekl. Prohrát tady o čtyřicet bodů, to je fakt síla. To se nesmí stát. Takový zápas se hodnotí hodně blbě," soukal ze sebe zklamaný ústecký basketbalista Jan Jiříček.

Zhruba pět minut to vypadalo na vyrovnaný boj, jenže pak na palubovce začal úřadovat favorit. Už po první čtvrtině si Válečníci hýčkali sedmnáctibodový náskok.

DEBAKL. Děčín je králem severu! Doma rozdrtil v derby Ústí nad Labem 102:62.„Od začátku byli naši hráči velmi aktivní. První čtvrtina nás nastartovala. Byla tam dobrá produktivita a velmi vysoká užitečnost," pochvaloval si děčínský lodivod Pavel Budínský. Pro zkušeného kouče tak byla jedinou smutnou zprávou neúčast zraněného Luboše Strii. „Bohužel Luboš se den před zápasem zranil na tréninku. Při srážce se spoluhráčem to odnesl jeho kotník. Nevypadá to dobře, ale dnes, až Luboše prohlédne náš lékař, budeme moudřejší," vysvětlil Budínský.

Po změně stran se obrázek hry nezměnil. Fanoušci vycítili, že by mohla padnout magická „stovka". A taky se stalo, půl minuty před koncem se to povedlo benjamínkovi Kroutilovi. „Samozřejmě, že se za to platí. Neřeknu vám kolik, ale je to hodně mastné," smál se po zápase Lukáš Bažant," jeden z nejlepších děčínských hráčů.

Zatímco domácí se topili v neskutečné, ale zasloužené euforii, hosté z Ústí nad Labem by se snad nejraději neviděli. „Moje hodnocení proti Děčínu bych si mohl nahrát na pásku a pak ho pouštět dokola. Zase nám utekla první čtvrtina a my neměli síly na zvrat. Z domácí strany byla cítit velká satisfakce za porážku v posledním vzájemném zápase," pronesl po utkání skleslý ústecký kormidelník Martin Stavěl.

Sluneta hořela hlavně v obraně, děčínští střelci se mohli při svých pokusech doslova bát. V drtivé většině případu si jich totiž nikdo nevšímal. „Neplnili jsme pokyny trenéra. Bylo až neuvěřitelné, kolik místa měli domácí při zakončování. Dostat stovku je ostuda, nechápu to," kroutil hlavou bezmocný Jiříček.

Oba celky se tak nacházejí v odlišných situacích. Děčín využil nečekané domácí ztráty Prostějova, který padl s Opavou. V bitvě o druhé místo tak má hodně navrch. „Samozřejmě to vnímáme a sledujeme. Věděli jsme, že Prostějov ztratil. O motivaci jsme měli postaráno díky naší porážce v Ústí nad Labem. Dařila se nám střelba, byla z nás cítit velká energie. Jsem hrozně šťastný, jakým způsobem se dokráčelo k vítězství," zářil Bažant.

DEBAKL. Děčín je králem severu! Doma rozdrtil v derby Ústí nad Labem 102:62.Ústecký celek je stále šestý. Pokud v dalším zápas doma porazí Svitavy, měl by si pravděpodobně tuto pozici udržet. „Myslím si, že Děčín bude druhý a my šestí. Musíme ale zvládnout Svitavy," má jasno Stavěl, který musel přijmout čtvrtou porážku Slunety v řadě. „Nevím, čím to je. Od zápasu v Brně, kde se nám to nepovedlo, se to pěkně sune. Holt musíme teď doma vyhrát, nebo překvapit v Prostějově," dodal Jiříček.

Pavel Budínský i po drtivé výhře zůstává na zemi. „Teď je před námi těžké utkání v Praze, proti USK. Všichni víme, v jaké jsme situaci. Ale musíme zůstat pokorní. Dnešní výkon je dobrým faktorem pro další zápasy," dodal děčínský basketbalový vůdce lavičky.

BK DĚČÍN – ÚSTÍ NAD LABEM 102:62 (31:14, 50:33, 71:54)

Nejvíce bodů: Tucker 18, J. Houška 17, Jelínek 16, Bažant 15 – Vette 17, Pecka 12. Fauly: 20:17. Trestné hody: 10/9 – 22/9. Trojky: 13:7. Doskoky: 33:25. Diváci: 1110.

Zdroj: Youtube