„Ve druhém domácím zápase se musíme jednoznačně zaměřit na vstup do utkání. Od začátku sezony pravidelně doháníme manko z úvodu, a to při kvalitě soupeřů není snadné. Dále jednoznačně musíme zlepšit práci na obrané polovině, na obraném doskoku a omezit počet ztrát. Pouze toto je cesta, jak uspět a připsat si druhou výhru sezony," má jasno před soubojem s kolínskými Medvědy nový kouč ústeckých Pand Antonín Pištěcký, který nejspíš bude stále postrádat Davida Šteffela. „Věřím, že první domácí výhra nad celkem Svitav přiláká ještě více fanoušků, kteří budou naším šestým hráčem na hřišti."

Sluneta o víkendu prohrála v Prostějově 90:92. Ústečané rychle prohrávali 
o dvacet, nakonec rozhodla poslední nepřesná střela. 
I Kolín, který stále čeká na první úspěch, byl s Prostějovem blízko vítězství. Medvědi podlehli Orlům až v prodloužení.

„Po nepříliš povedeném zápase v Prostějově nás čeká další těžký zápas a před našimi fanoušky budeme chtít navázat na dobrý výkon proti Svitavám a přidat další výhru. Pokud budeme dobře bránit, věřím, že se to podaří," říká ústecký pivot Stanislav Votroubek.

Už čtvrtou výhru v řadě může přidat Děčín. Neporažení Válečníci se představí na palubovce pražských vysokoškoláků, kteří se vzpamatovávají z debaklu 56:100 od mistrovského Nymburku.

„Na Folimance budeme chtít vyhrát, to je zřejmé, ale to samé budou chtít domácí, takže očekávám jako obvykle tuhý souboj na obou polovinách hřiště," přemýšlí nahlas Pavel Budínský, trenér Děčína. „USK sice dvakrát prohrálo, ovšem proti nám budou jistě připraveni jako obvykle v plné síle. Zahraniční akvizice se jeví jako skutečné posily a talentovaní čeští hráči jsou zase o rok zkušenější, takže mají výhodu 
v souhře, která je tvrdě organizovaná jak v útoku, tak i obraně. My chceme ale udržet hru v našich mantinelech a pro výhru jít od první minuty."