BK Děčín – BC Kolín 94:87 (47:40)

Do utkání domácí vstoupili skvěle a rychle se ujali vedení o deset bodů (18:8). Po následujícím oddechovém čase se ale hosté vzchopili a do konce první části stáhli rozdíl na šest bodů. Ve druhé čtvrtině Kolín nejprve snížil na rozdíl tří bodů, pak na jeden bod a v šestnácté minutě dokonce vedl 38:35. Pak ale domácí zařadili vyšší rychlostní stupeň a do velké přestávky otočili vývoj opět ve svůj prospěch a dokonce utekli na uklidňující rozdíl sedmi bodů.

O osudu zápasu zřejmě rozhodla třetí desetiminutovky, ve které předváděl domácí Děčín výborný výkon a tuto část vyhrál o deset bodů. Do posledního dějství se tak nastupovalo za sedmnáctibodového vedení domácích. Hosté však nehodili flintu do žita, zvlili správnou taktiku a zápas dospěl do dramatické koncovky. V té se přiblížil Kolín na rozdíl tří bodů, víc mu ale domácí, především díky vynikajícího výkonu staronové posily Mulligana nedovolili. „Předpokládali jsme, že domácí nebudou mít v závěru po čínském zájezdu síly, a ta taktika se vyplňovala, nepředpokládal jsem ale, že půjdeme do závěrečné desetiminutovky se sedmnáctibodovým mankem, to bylo moc. Přesto jsme zápas hodně zdramatizovali. Nemůžu si odpustit poznámku, že u nás doma nás porazil Fenderson, a dnes zase Mulligan, jak to bude dál nevím,“ řekl trenér hostů Predrag Benaček. Jeho protějšek Pavel Budínský řekl: „Čekali jsme těžké utkání a navíc jsme neměli k dispozici nemocné J. Houšku a Novotného. V utkání jsme střídali výborné úseky s tragickými. Zbytečně jsme to zdramatizovali, ale vítězství je to zasloužené. Na adresu nové posily Mulligana musím poznamenat, ještě že jsme ho měli, on nám to dnes vyhrál, je to hráč s vysokou herní inteligencí a to se dnes plně projevilo.“

Čtvrtiny: 28:22, 19:18, 24:14, 23:33. Trojky 6:10. TH 26/22:20/13. Doskoky 27:28. Bloky 3:0. 890 diváků.

BK Děčín: Hatcher 24, Mulligan 22, P. Houška 14, Alič 13, Soukup 9, Pištecký 6, Balík 4, Červenka 2, Pomikálek 0. Za hosty nejvíce Smith 25, Machač 19.