Krom „klasického" tréninku 
v hale vybíhali kopečky
v blízkosti nemocnice, makali na atletické dráze.  V úterý a pátek si je vzal do parády boxerský trenér Václav Němeček, který Válečníky pořádně proháněl už před rokem.

V září na děčínské hráče čeká tradiční návštěva základních škol.

V první školní den zavítali na ZŠ Komenského Jakub Houška, Jan Jiříček a Miroslav Soukup. ZŠ Vojanova byla pro Lukáše Bažanta a Mateje Ventu a ZŠ Kosmonautů – Březiny navštívil Robert Landa a Tomáš Vyoral). Hráči na školách byli od 8:15, a s novými prvňáčky se podělili o své zážitky a popřáli jim hodně úspěchů ve škole.

V úterý 3. září je naplánovaná návštěva ZŠ Kamenická(Luboš Stria, Lukáš Linhart a Dan Hendrych), kde se od 9.00 hráči připojí do programu, kdy budou prvňáčci seznamovány s nejstaršími spolužáky z 9. tříd.

Ve čtvrtek 5. září ve 13.00 pak hráči navštíví dětské oddělení nemocnice Děčín, kde dětem rozdají panenky Kiwanis, které pomáhají dětským pacientům překonávat strach z prostředí nemocnice. BK Děčín tento projekt podpořil částkou 3825 Kč, která byla získána při dražbě fotografií nejenom z utkání A-týmu. Šek na zmíněnou částku bude předán paní Kapicové, která je členem klubu Kiwanis.