Ještě před samotným zápasem vedení BK Děčín pogratulovalo k životnímu jubileu Slavomíra Bednáře, který se dožil 90 let. Bednář byl u zrodu basketbalového klubu a celý život se podílí na jeho chodu. Začínal jako hráč, trénoval, byl funkcionářem klubu a stále je aktivním kronikářem a autorem reportáží z utkání. Ke gratulaci se přidává celá redakce Děčínského Deníku!

Válečníci proti Pardubicím vyrukovali v sestavě se zkušeným Bartoněm, nemocný kapitán Houška zůstal jen na lavičce. Hostům naopak chyběla asi největší hvězda - pro zranění seděl v civilu Corey Muirhead. Naopak v pardubickém dresu nechyběl Levell Sanders, který před sezónou přišel právě ze severu Čech.

Děčín byl v utkání aktivnějším týmem a vedl po první čtvrtině o šest bodů. Svůj náskok během utkání postupně navyšoval, v poslední čtvrtině už jen kontroloval. Zápas narušil nečekaný výpadek proudu, který nastal v průběhu třetí čtvrtiny. Nabité ČEZ Sportcentrum tleskalo kvalitní košíkové a úspěchů vlastních miláčků.

Ohlasy po utkání:

Dušan Bohunický (trenér BK JIP Pardubice): "Musím domácím pogratulovat k zaslouženému vítězství, jednoznačně nás přehráli. Děčín měl díky podkošovým hráčům neuvěřitelnou sílu, to nám rozbíjelo naši útočnou hru. Domácí byli také agresivnější a rychlejší, nám nepomohli ani změny v obraně."

Pavel Budínský (trenér BK Děčín): "Podle mne to bylo výborné utkání, které mělo několik příběhů. Například návrata Ella Sanderse, Luboš Bartoň v děčínském dresu po 15 letech, jubileum Slavomíra Bednáře. Hráli jsme rychle a v tempu, bezvadně jsme se dokázali pohybovat s míčem, dařila se nám střelba za tři body. Výpadek elektrického proudu ovlivnil oba týmy. Je to pro nás velmi dobrý start do sezóny."

Levell Sanders (rozehrávač BK JIP Pardubice): "Děčín si zasloužil vyhrát. Pro mne to byl nezvyk, být na druhé straně barikády. Byla tu opět skvělá atmosféra. Pevně věřím, že se zlepšíme, dnes to od nás nebylo dobré."

Luboš Bartoň (nová posila BK Děčín, návrat po 15 letech): "Byla tu super atmosféra, dali jsme panu Bednářovi výborný dárek. Jsem rád, že jsem se po dvou dnech dokázal zařadit do týmu. Hráli jsme dobře, s týmovým výkonem jsem spokojený. Co se týče mé osoby, myslím, že to nebylo tak špatné."

Pavel Bosák (křídlo BK Děčín): "Zápas jsem si hodně užil. Zasloužili jsme si vyhrát, i když můžeme hrát ještě lépe. Těší mne, že jsme předvedli týmový výkon, stačilo se podívat na tabulku střelců. Naprosto mne pohltila atmosféra, když jsem dal první koš, měl jsem husinu."

BK Děčín – JIP Pardubice 80:67 (22:16, 40:29, 65:47)

Body: Stria 17 (trojky 6/5), Venta 15 (+ 10 získaných faulů a 5 asistencí), Bosák 13, Bartoň 10, Landa 7 (+ 6 doskoků; střelba z pole 3/3), Soukup 6 (+ 9 doskoků a 6 F+), Jiříček a Kaša po 6 – Příhonský 14 (trojky 4/3), Bohačík 13 (+ 10 doskoků -> double-double – z toho 4 útočné), Nelson 12 (dvojky 6/5), Sanders 9 (TH 4/4), Peterka 9, Čarnecký a Šoula po 4, Pospíšil 2; střelba 3 b.: 26/12 – 18/6; střelba 2 b.: 35/17 – 35/18; TH: 13/10 – 18/13; doskoky: 32:27 (útočné 10:7); chyby: 20:22; ztráty: 14:14; týmová validita: 98:67; nejlepší hráč utkání: Luboš Stria (Děčín); počet diváků: 1150.

VÍCE INFORMACÍ A OBSÁHLEJŠÍ ROZHOVORY NAJDETE V PONDĚLNÍM VYDÁNÍ DĚČÍNSKÉHO DENÍKU!