Válečníci vyzvali ve šlágru NBL úřadujícího mistra z Nymburka, kterého málem dokázali připravit o neporazitelnost. Severočeši podlehli lídrovi po boji 72:80. Za svůj heroický výkon si vysloužili ovace znovu zaplněné haly.

Favorizovaný Nymburk si od začátku udržoval Děčín od těla, ale houževnatí domácí se drželi a ve druhé čtvrtině se dokonce dostali na chvíli do vedení. Tempo ale diktovali hosté a ve třetí čtvrtce získali až patnáctibodový náskok. Zdálo se, že je tím naděje Severočechů na úspěch pohřbena, jenže ti vstali z popela a dokázali se vrátit do zápasu.

A tak přišlo závěrečné drama. Pět minut před koncem vedl mistr už jen 63:62, k obratu ale nesvolil. Závěr si zkušeně pohlídal a těsně vyhrál i osmý zápas v sezoně. O to, že vedoucí Nymburk uhájil neporazitelnost, se šestadvaceti body zasloužil hlavně Rančík.

BK Děčín - ČEZ Basktball Nymburk 72:80 (18:23 39:42 51:61)

Body: Bosák 15, Vyoral 12, Soukup 10, Stria 9, Houška 8, Jiříček 6, Bažant 5, Landa 4, Linhart 3 - Rančík 26, Mahalbašič 15, Palyza a Page 10, Welsch 8, Hruban 7, Houška a Pomikálek 2.

2b: 18/53 - 22/29. 3b: 8/16 - 8/23. TH: 12/16 - 12/18. Doskoky: 37 - 32. Asistence: 15 - 25. Ztráty: 17 - 20. Zisky: 13 - 11. Bloky: 1 - 4. Fauly: 20 - 17. Diváci: 1.200. Hráč utkání: Pavel Bosák (Děčín).