Žáci si měli připravit na oba hráče otázky na jakékoliv téma, ovšem pouze v angličtině. Téměř hodinu pak byli oba děčínští hráči pod palbou všetečných dotazů (na levém snímku). A o zábavu bylo postaráno, i když někteří neskryli ostych při dotazování.

„Elle, proč zrovna nosíš na dresu číslo 20?“ odvážil se jako první zeptat Štěpán. Více dotazů směřovalo na amerického rozehrávače a některé odpovědi z jeho úst byly opravdu vtipné. „Jak se tomu říká, zelňačka? I like zelí,“ usmíval se Sanders při otázce, jaké české jídlo má nejraději. „Čím si Elle chtěl být jako malý kluk?“ ptá se tentokráte Magdaléna. „Chtěl jsem být právníkem a nebo jsem jako malý chtěl pracovat v FBI. Ani jedno nevyšlo,“ vysvětloval své dětské sny americký basketbalista ve službách Děčína.

„Jaké předměty jsi měl jako student nejraději?“ zní další otázka. „Těžko říci, ale vím, že jsem strašně nesnášel dějepis,“ vtipně poznamenal Sanders. Učitelka anglického jazyka Soňa Motyčková neustále žáky vybízela k dotazům. „Měli si každý připravit alespoň dvě otázky,“ uvedla Motyčková. Celá beseda trvala zhruba padesát minut. Další dotazy směřovaly na druh muziky, jestli mají oba basketbalisté děti, přítelkyně nebo manželky.

Na závěr pak rozdávala Alena Volrábová z BK Děčín žákům volné vstupenky na sobotní utkání BK Děčín a BC Kolín. Basketbalisté pak ochotně neodmítali jakoukoliv žádost na společnou fotku (na snímku vpravo). Ve čtvrtek se pak Jakub Houška, Miroslav Soukup a Tomáš Pomikálek zúčastní dne otevřených dveří na Střední škole řemesel a služeb v Ruské ulici, kde se zapojí do basketbalového turnaje od 13:00.

OMLUVA: Omlouváme se zástupkyni ředitelky Renatě Němečkové, že jsme jí nepsrávně uvedli v předchozím článku. Zároveň se také omlouváme paní učitelce S. Motyčkové.