„Levice jsou známé pro bouřlivou atmosféru při svých domácích zápasech a ve své lize si zatím nevedou vůbec špatně. Uvidíme, jak se vyrovnají s dlouhou cestou a naší halou,“ uvedl ústecký hrající asistent Stanislav Votroubek.

Hlavní kouč ambiciozní Slunety Antonín Pištěcký další konfrontaci se zahraničním sokem vítá. „Každopádně chceme pokračovat v dobré práci v obraně, kterou jsme předváděli v zápase NBL s Jindřichovým Hradcem (88:72). Pořád tam byly chyby, ale každý den na tom pracujeme a teď to musíme taky prodat při zápasech,“ dodal Votroubek.

Levice prokazují kvalitu na všech frontách. Na evropské scéně vyhrály ve Slovinsku se silnými Suns Domžale a v Rakousku nad už zmiňovaným Štýrským Hradcem. Ve slovenské lize podlehly v šesti zápasech pouze Komárnu.

Prestižní vstup do AA Cupu čeká Válečníky z Děčína. Vydají se do Komárna, kde jim v minulém ročníku ani vítězství nestačilo k postupu ze základní skupiny.

„První utkání a hned na půdě obhájce je dostatečně silná motivace a zároveň velká výzva. Čeká nás bouřlivé prostředí, tuto zkušenost máme již z loňského ročníku, takže musíme být mentálně silní. V kombinaci s faktem, že v současnosti máme náročný program i v domácí lize, kdy jsme odehráli těžká utkání proti Nymburku a Opavě, je tento zápas dalším testem naší současné výkonnosti,“ prohlásil Pavel Budínský, trenér BK Armex Děčín.

Do jeho týmu přišel po třech sezonách v Komárně křídelník Filip Halada. „Bude to boj vicemistrů,“ připomenul pro klubový web 25letý karlovarský rodák.

„Do zápasu musíme vstoupit koncentrovaně a hrát čtyřicet minut s plným nasazením,“ hledal recept na úspěch Halada.

Oba zápasy startují ve středu 25. října od 18 hodin!