Povedlo se jim to i letos na jaře, kdy pokořili úřadující vicemistry o jeden bod. Naposledy si ale v play-off odvezli téměř čtyřicetibodový debakl.

„Kolín je velmi kvalitní tým, který má momentálně svoji atypickou sérii, když hraje své zápasy jen u soupeřů. Na druhou stranu se již zřejmě adaptoval, což dokládají výhry a těsné porážky. Čeká nás velmi těžký zápas proti zdatnému soupeři vedeného novým trenérem s bohatými zkušenostmi, navíc nás provázejí momentálně zdravotní patálie, ale nezbývá nám nic jiného, než se semknout a bojovat,“ burcuje na klubovém webu trenér Děčína Pavel Budínský, kterého trápí zranění obou Houšků.

V součtu s evropským Helios Alpe Adria Cupem, tuzemským pohárem a ligou Severočeši už čtyři zápasy v řadě neprohráli. „Kolín je nevyzpytatelný tým pod taktovkou jeho nového trenéra Pavla Beneše. I přesto, že Kolínští odehráli prvních osm zápasu na venkovních hřištích, podávají stabilní výkony. My však chceme navázat a také prodloužit vítěznou vlnu, a tak nesmíme vynechat jediný aspekt zápasu a hrát naplno celých čtyřicet minut,“ má jasno děčínský křídelník Filip Kroutil.

Zajímavý duel vypukne v sobotu v 18.00.