BK Děčín – BC Kolín 83:81 (52:38).

Děčínské utkání připomínalo jednu velkou, nebo raději obrovskou houpačku. Nejprve v samotném úvodu vedli hosté (2:6), aby poté téměř celé utkání tahali za delší konec provazu domácí basketbalisté, kteří dokonce vedli v průběhu až o sedmnáct bodů. V závěrečné části se ale zase naopak ujali vedení hráči Kolína, a to až o sedm bodů. Vše vyvrcholilo v doslova bláznivé poslední čtvrtině. V té nejprve Děčín musel dotahovat vedení hostů, o což se největší měrou zasloužil dvěma trojkami netradiční střelec z větší vzdálenosti P. Houška. Pět vteřin před koncem to ale s domácími nevypdalo dobře. Stav byl sice 81:81. Jenže míč měli pod kontrolou hosté a dokonce byli pod děčínským košem. Jenže domácí se nájezdu ubránili, zmocnili se míče a místo aby v poklidu čekali na prodloužení založili dokonce protiútok, který úspěšně zakončil zároveň se závěrečným klasksonem Allič. Výhra tak zůstala za všeobecného nadšení celé haly v Děčíně. „Těžko se mi to hodnotí, dnes vyhrál šťastnější a chytřejší tým,“ pronesl stroze trenér hostů Predrag Benáček. Jeho protějšek Pavel Budínský konstatoval: „Dnes večer to byl bláznivý zápas, a to doslova. Do utkání jsme vstoupili jednoznačně, pak jsme si ale nechali vzít dvouciferné vedení a byli jsme na kolenou. Přesto jsme nepadli a šťastně vyhráli. Musím říci, že Kolín předvedl velký výkon.“ Děčínský rozehrávač Jiří Holanda pak už jen dodal: „Štěstí dnes bylo na naší straně, ale štěstí přece přeje připraveným. Jsem moc rád, že jsme vyhráli, protože dvě porážky doma za sebou by na nás asi zanechaly nějaké následky.“

Čtvrtiny: 31:17, 21:21, 12:28, 19:15. Trojky 12:4. TH 12/11:19:15. Ztráty 13:16. Doskoky 32:38. Před 790 diváky řídila trojice Macela. Vondráček, Hartig.

BK Děčín: Miloš 20, P. Houška 19, Holanda, Alič a Hatcher po 11, Soukup 5, Ofoegbu 4, Balík 2, Prach a J. Houška 0.

BC Kolín: Rogers 24, Brown 22, Michailovič 12, Lepinaitis 10, Machač 7, Velenský 4, Kiršbaum 2, Novotný, 0.