Děčín vyměnil rozehrávače, Ústí zahraniční akvizice. „Liga bude nesmírně vyrovnaná a je možné, že se bude profilovat až v průběhu sezony,“ řekl den před zahájením očekávané sezony děčínský manažer Lukáš Houser.

ODHODLÁNÍ KLUBŮM NECHYBÍ

„Začínáme venku, ale už se těšíme na nedělní domácí zápas s Brnem, věřím, že plní očekávání jsou i fanoušci a že si všichni začátek užijeme,“ vzkázal ústecký manažer Tomáš Hrubý.
 
Kluby ze severu chtějí mezi elitu. „Cíl? Hrát o medaile,“ neváhal s odpovědí Houser. „Dostat se ze základní části do skupiny A1, která zaručuje pro play off nasazení nejhůře z šestého místa,“ odhodlaně pravil Hrubý.
 
NBL má na prahu nového ročníku plejádu klubů, kterým odhodlání nechybí. „Získat medaili bylo těžké, všechny další obhajoby ještě těžší, takže je nám jasné, že nás nic jednoduchého nečeká ani nyní,“ prohlásil manažer děčínského BK Armex.

„Doufám, že se příprava povedla, tým jsme s trenérem Pištěckým stavěli s nejlepším vědomím a svědomím. Chci zůstat při zemi, ale z těchto důvodů hodlám být zároveň i pozitivní,“ uvedl manažer Slunety.

FAVORIT JE JASNÝ

Favoritem je bez debat Nymburk. A pak? „Pardubice, Děčín, černý kůň Svitavy, myslím, že i Opava a snad i naše Sluneta,“ vyjmenoval z ústeckého tábora Hrubý.

„A zajímavé mužstvo si poskládal Kolín, Jindřichův Hradec je s novým partnerem, nezapomínáme na Ústí a Brno. Všichni chtějí do první šestky, takže to bude opět zajímavé, protože ve dvoukolovém systému není mnoho prostoru pro chyby,“ doplnil na klubovém webu prognózy děčínský trenér Pavel Budínský.
 
Právě jeho tým musí řešit naprosto klíčovou otázku: Jak se vypořádat s absencí hlavního rezehrávače Vyorala, jenž neodolal vábení nymburského mistra? „Už jsme zažili éru po Sandersovi, po Hatcherovi a teď nás čeká éra po Vyoralovi. A jaká bude? Věřím, že Šiška s Feštrem si to vezmou za své a do budoucna se bude mluvit o éře Šišky a Feštra,“ nastínil variantu kouč trojnásobných stříbrných medailistů.
 
Mnohé třeba naznačí už 1. kolo. „Příchod tolika zkušených hráčů do jednoho týmu během letní přestávky si nepamatuji, Svitavy patři k aspirantům na medaili. Čeká nás perná práce, protože jména jako Roseboro, Kerr, Stria, Jelínek, Marko, Slezák a další, to jsou samí zkušení a ligou prověření borci. Sestava soupeře budí na papíře velký respekt, ale my chceme vyhrát,“ dodal trenér.
 
Zkouška čeká i na ústeckou Slunetu. „Pardubice jsou jeden z favoritů, těžký soupeř, má náš respekt, ale jedeme tam s novým týmem vyhrát,“ má stejný cíl i ústecký manažer Hrubý.