„Odevzdali jsme tady důstojný výkon. Chybělo málo a získali bychom cenný skalp. Rozhodlo to, že v prodloužení byl Nymburk produktivnější," shrnul čtvrteční zápas Pavel Budínský. Bodově táhl Děčín Luboš Stria, který nasbíral dvacet bodů.

„Musím ocenit výkon Děčína, byl hodně soustředěný. V obraně odvedli dobrou práci, my jsme byli v útoku hodně slabí. Nakonec v prodloužení rozhodla naše zkušenost," nechal se slyšet nymburský kouč Kestutis Kemzura.

Do konce základní části už zbývá Válečníkům pět zápasů. Aktuálně se dělí o druhé místo s Prostějovem, který má stejnou bilanci jako Děčín.

V neděli 15. března od 18.00 hostí Děčín pátou Opavu. Tu sice v sezoně třikrát porazili, ale vždy se jednalo o vyrovnané bitvy. „Poslední dva roky jsou zápasy s Opavou opravdu velmi dramatické. Sice jsme vždy vyhráli, ale to neznamená, že soupeř nemá svou kvalitu. Individuálně je Opava střelecky hodně nebezpečná, hlavně v pokusech za tři body," varuje děčínský lodivod.

„Je ale pravda, že letos družina Petra Czudka postrádá tah na branku, který jim v loňské sezoně přinesl bronzové medaile. Nelze ale zapomenout na předchozí domácí utkání, které s klaksonem rozhodla střela Tomáše Vyorala," připomněl Filip Kroutil, mladé děčínské křídlo.