A domácí parta si na vedoucí tým série pořádně brousí zuby, ostatně ani ona už osm zápasů v řadě hořkost porážky nepoznala. První letošní vzájemné utkání ve 4. kole ovládli děčínští Válečníci jasně 74:51, čtvrteční televizní hit 15. kola NBL začne na Hané od 20:00.

„Oba týmy mají za sebou úspěšnou sérii. Jde o tradiční rivaly a předpokládám, že půjde o kvalitní zápas. Děčín má výbornou formu, což dokazují jeho výsledky. Navíc se v průběhu sezony posílil o Pomikálka, který přišel z mistrovského Nymburka. Čeká nás velká prověrka," uvědomuje si trenér Prostějova Zbyněk Choleva.

Po slabším začátku se Orli dostali do provozní teploty a potvrzují, že patří mezi elitní české týmy. Z poslední příčky se dostali až na medailové pozice a ty se budou snažit udržet také v následujících zápasech. Vysokou výkonnost se chystají ukázat také proti severočeským Válečníkům.

„Hrajeme doma a na vlastní palubovce se cítíme dobře. Věřím, že nás podpoří fanoušci. Zápas je sice v televizi, ale v reálu určitě hráči nabídnou lepší zážitek. Doufám, že se na konci budeme radovat," přeje si kouč domácích Choleva.

Děčínská parta ví, že ji dnes čeká velká zkouška. „Prostějov se jednoznačně posunul v kvalitě hry dopředu, má dostatek zbraní, jak soupeře dostat do kolen," alarmuje zkušený děčínský trenér Pavel Budínský. „Klíčem tentokrát bude ubránit domácí z dlouhé vzdálenosti, kde si musíme pokrýt hlavně Palyzu se Slezákem," dodal rozehrávač BK Armex Děčín Tomáš Vyoral.