Díky jedné výhře navíc a lepší vzájemné bilanci je na tom před 9. kolem ve skupině A1 zatím lépe Ústí nad Labem, avšak i Děčín se středeční výhrou v derby po sérii jedenácti nezdarů vrací do hry o čelní pozice.

„Sice jsme zlomili sérii porážek, ale nic to nebude znamenat, když výhru z Ústí nepotvrdíme na domácí palubovce. Nechceme devalvovat úspěch,“ říká děčínský trenér Pavel Budínský, jehož parta vyhrála severočeskou bitvu 90:85 po prodloužení.

„Každý je v této skupině nebezpečný, každý chce získat body na venkovním hřišti. I Brno. Klíčem pro nás bude si pohlídat americkou osu Geiger – Roby, což jsou hlavní tahouni týmu. Pokud navážeme na dobře odehraný zápas v Ústí, věřím ve výhru,“ tvrdí děčínský křídelník Filip Kroutil.

„V posledním utkání jsme udělali spoustu mentálních chyb a doufám, že se z toho naši hráči poučí,“ věří ústecký kouč Antonín Pištěcký.

Kluby jsou před sobotními konfrontacemi v rozdílných pozicích. Právě děčínští Válečníci mají pozici zdánlivě lepší. Hrají doma (od 18.00), navíc proti ve skupině poslednímu Brnu. To ústecká Sluneta míří do Prostějova, kde hraje domácí duely v tabulce momentálně třetí Olomoucko.

„Disponuje obrovským útočným potenciálem, ať už z perimetru nebo zpod koše. Pokud chceme pomýšlet na úspěch, musíme se plně soustředit na obranu,“ říká ústecký kouč Antonín Pištěcký. „Na poslední zápas u nich si dobře pamatujeme, když nám tam Palyza nastřílel přes 30 bodů,“ připomíná ústecký křídelník Filip Šmíd.

Podobný recept na soupeře chystají i v proslulé děčínské Maroldovce. „Čeká nás nelehký úkol, protože Brno má svoji kvalitu pod košem i na perimetru, má dobře organizovanou hru a budeme se muset mít na pozoru. Brno je nepříjemný soupeř a už nás letos dokázalo dvakrát porazit, takže se musíme připravit,“ nabádá na klubovém webu trenér BK Armex.