„Inter Bratislava po dlouhém rozmýšlení nabídku odmítl, dnes jsem jednal s dalšími dvěma zástupci. Jde o finalisty slovenské ligy. Posledním účastníkem MNBL se stane jeden z dvojice Prievidza či Komárno," řekl pro Deník sportovní ředitel ligy Zdeněk Ringsmuth.

Přiznal, že negativní postoj Interu situaci trochu zkomplikoval. „Už dnes jsem mohl vydat termínovou listinu, místo toho probíhají jednání se slovenskou stranou.  Inter podporovaly dvě nadnárodní společnosti, které k nám chtěly expandovat. Momentálně je možné, že Inter nebude hrát ani ligu na Slovensku, neboť o ni jeho partneři zájem jako o společnou soutěž."

Neúčast zmiňovaného Interu v MNBL je definitivní.

„Jasno bude do konce týdne. Je na čase, blíží se prázdniny a vzhledem k mistrovství světa sedmnáctek budu mít léto poměrně rozlítané," uvedl sportovní ředitel.

Přiznal, že ve hře je od sezony 2013 – 2014 společná Česko – Slovenská liga. „Ano, připouštím, že o ní uvažujeme. Všechno je ale v první řadě o penězích. Aby společná soutěž vznikla, musel by do ní vstoupit další ekonomicky dost silný partner. Za současné situace by tato alternativa reálná nebyla," dodal ze sídla České basketbalové federace Zdeněk Ringsmuth.