Válečníci z Děčína se vracejí na scénu NBL po po pohárových neúspěších. „Každá výhra pro nás bude důležitá a obzvláště ty na domácí palubovce. Musíme navázat opět na poslední zápasy v základní části a na hřišti nechat vše,“ řekl 28letý děčínský křídelník Tomáš Pomikálek.

Trenér úřadujících vicemistrů čeká těžké bitvy, čtvrtou příčku by rád udržel či vylepšil. „Měli jsme dost napilno, odehráli čtyři utkání v sedmi dnech. Jasně se ukázalo, co naše hra postrádá, a co musíme jednoznačně zlepšit,“ uvedl děčínský kouč Pavel Budínský.

Válečníci se v základníč části utkali s Olomouckem dvakrát. V listopadu 2017 vyhrál Děčín doma 96:84, v odvetě, která se hrála 28. prosince, prohrál Děčín na palubovce soupeře 96:100.

„Postupem do skupiny A1 pro nás sezona nekončí. V nadstavbě chceme uhrát co největší počet výher, i když to bude hodně těžké. To první se pokusíme získat hned v Děčíně,“ plánuje trenér BK Olomoucko Predrag Benáček.

„Soupeř je především doma hodně silný. Dobře kombinuje a umí využít svoji sehranost. Hráči jsou dlouho pohromadě, což je vidět. Základní část jsme odehráli v poměrně úzké základní rotaci. V rámci možností chci dát prostor i mladším klukům. Uvidíme, jak se zápas bude vyvíjet a jak si poradíme s tradičně tvrdou děčínskou obranou,“ dodal kouč.