Děčínský vicemistr nastoupil do utkání v sestavě Vyoral, Kroutil, Bažant, Pomikálek, Carter, tedy hned bez čtyř zraněných stabilních hráčů – tří pivotů (Jakuba Houšky, Roberta Landy a Jiřího Jelínka) a křídelníka Luboše Strii. Další nepříjemnost postihla Válečníky hned ve 4. minutě, kdy z palubovky odkulhal také kvůli zranění další perimetrový borec, křídelník Tomáš Pomikálek. Do utkání pak už nezasáhl.

„Basketbal v našem případě opět ukázal svoji krásu i krutost během několika dní. Musím říct, že dneska jsem byl na kluky skutečně hrdý, jakým výkonem se prezentovali v posledním domácím utkání základní části před vlastními fanoušky, i přesto, že už máme jasno a že jsme postrádali klíčové hráče, marodka se nám navíc ještě rozšířila před zápasem o Luboše Striu a na začátku utkání navíc o Tomáše Pomikálka. Za dobu, co zde trénuji, jsem tak mladý tým proti takhle dobrému soupeři nikdy nevedl," řekl Pavel Budínský, trenér BK Armex Děčín.

Kouč oslabený tým chválil. „Dneska jsme si vedli vynikajícím způsobem. Podíl na tom měla samozřejmě i křeč a trochu i to, že Pardubice prostě neproměňovaly z některých jasných pozic, logicky nás také přeskákaly pod košem."

„Okolnosti nás semkly. Natěšený jsem byl i z atmosféry z hlediště, že jsem po dlouhé době cítil opravdovou podporu od našich fanoušků, a pak i tu upřímnou radost, protože tahle výhra znamená trochu povzbuzení pro všechny mladé hráče. V základní části jsme s Pardubicemi neprohráli ani jednou, což je výsledek dobré práce. Doufám, že se dáme nějak zdravotně do kupy před play off. Tohle asi těžko můžeme opakovat každý zápas. Zvládli jsme to, je krásný pocit vyhrát, protože jsme se chtěli rehabilitovat sami před sebou za nepovedený zápas v Ústí nad Labem, což se povedlo," dodal pro klubový web trenér Budínský.

Ústí nad Labem musí v sobotu doma porazit Opavu a před derniérou čekat na zaváhání Svitav (hostí Děčín) a Ostravy (i ona hraje doma, s USK Praha). Všechny zápasy mají jednotný začátek v 18:00.

„Domácí dali do utkání pod tíhou hrozící baráže spoustu energie a hráli jako o život. Nemůžu říct, že by to moji hráči odchodili, nicméně na nich zdaleka nebylo vidět zaujetí a chuť vyhrát zápas, tak jak jsem to viděl na hráčích Jindřichova Hradce. Hráli doma a zápas vyhráli," uvedl kormidelník ústecké Slunety Martin Stavěl.

Pandy nenavázaly na výkon z derby. „Po střeleckých hodech, které jsme měli proti Děčínu, přišel půst. Bál jsem se toho a většinou to tak bývá. Přesně dnes se to stalo nám," dodal Stavěl.