„Poslední utkání jsme s nimi vyhráli po urputné bitvě, kdy rozhodovala každá střela, doskok i jakákoliv chyba. Generálem na palubovce byl Levell Sanders, jemuž zdatně sekundoval Jobi Wall. Ale největším problémem byl útočný doskok Pardubic, jež nás fyzicky v této činnosti přehrály. Pokud tedy chceme uhájit domácí palubovku, musíme být nejen na doskoku, ale především ve čtení hry a exekuci dostatečně inteligentní a produktivní," řekl Pavel Budínský, trenér BK Děčín.

„Pardubice letos opět předvádějí dobré výkony a určitě budou chtít odčinit prohru, kterou s námi utrpěli v Českém poháru. My však víme, že jsme schopni je porazit, zvlášť na naší ,horké´ palubovce, kde jsme ještě mnohem silnějším týmem než venku," prohlásil pro klubový web děčínský křídelník Lukáš Bažant.

„Pokud jde o nás, do utkání v Děčíně půjdeme se stejnou vervou a se stejným odhodláním, s jakým jsme šli do pohárového semifinále. Vnímáme, že z pohledu tabulky jde o velice důležitý zápas, ale takový pro nás bude každý ze zbývajících devíti v základní části. Takto, tedy s maximální koncentrací, chceme přistupovat ke všem utkáním," nechal se slyšet pardubický kouč Dušan Bohunický.

Děčín hraje doma téměř po měsíci, zápas 35. kola NBL v ČEZ Sportcentru v Maroldově ulici začne dnes v 18:00.