„Udělali jsme si s trenérem nějaký plán, zvládli těžké zápasy doma s Pardubicemi a v Kolíně. Cíle plníme na sto procent, ale musíme dál bojovat,“ řekl generální manažer ústeckých basketbalistů Tomáš Hrubý.

Upozornil, že tým čeká v rychlém sledu velký počet zápasů. „Sedm v lize a tři v pohárech,“ upřesnil Hrubý s tím, že Sluneta bude o body do NBL bojovat. Od 3. ledna do 3. února se vtěsnají hned tři derby s Děčínem (včetně dvou pohárových utkání 17. ledna v Děčíně a o týden později v Ústí).

„Na úvod kombinace domácí soutěž, pohár a evropského AAC nás čeká utkání proti útočně laděnému Olomoucku. Tým, který se opírá o výkony pětice zahraničních hráčů doplněné o trojici Křemen, Norwa, Sehnal. Cesta k vítězství povede pouze přes kvalitní obranu. Opět si budeme muset pohlídat rychlý přechod do útoku, obraný doskok a zejména kombinaci clony hráče na hráče s míčem,“ vyjmenoval nástrahy ústecký trenér Antonín Pištěcký.

Nejtěžší možný zápas čeká Válečníky z Děčína. Podle slov trenéra Pavla Budínského bude muset jeho tým v Nymburce odevzdat maximum, by nebyl za obětního beránka. „Nymburk? To je tvrdost, rychlost, razance, přímočarost. Identita jeho hry je zřejmá,“ uvedl kouč úřadujícího vicemistra.