Partu kolem bývalého reprezentanta a skvělého snajpra Ladislava Sokolovského nečeká v ČEZ Sportcentru v Maroldově ulici nic jednoduchého. Hrát se bude ve středu 4. prosince od 18.00.

Ve šlágru v Děčíně změří síly třetí a pátý tým tabulky. K utkání nenastoupí domácí 23letý křídelník Jan Jiříček, jenž se zotavuje po operaci břišní dutiny.
„V Opavě jsme prohráli o čtyři body, je zřejmé, že máme zvýšenou motivaci porážku soupeři vrátit," potvrdil Pavel Budínský, trenér BK Děčín.

Soupeře dobře zná, ví o jeho kvalitách. „Čeká nás tým, jenž má podobné složení a i se prezentuje podobnou hrou jako my. Musíme se dobře připravit na jednotlivé hráče, kteří dokážou nastartovat a pak i táhnout celé utkání. Mám na mysli především duo rozehrávačů Šiřina – Klečka, na které se potom nabalují ostatní hráči, ať to jsou křídelníci Sokolovský, Dokoupil, Tóth a tak dále a nebo i atletičtí pivoti Blažek a Gniadek, jež dobře doplňuje nejvyšší muž sestavy Radim Kramný. Nechci se stále opakovat, ale očekávám těžké utkání, neboť i Opava v našem prostředí obvykle podává kvalitní výkony, proto je důležité, aby si všichni hráči našeho týmu tuto skutečnost uvědomovali a mentálně se dobře připravili," uvedl děčínský kouč Budínský.

Opava chce po dvou porážkách v řadě uspět. „S každým se dá hrát. USK taky v Děčíně vyhrál, proč bychom nemohli uspět my," podotkl opavský rozehrávač Jakub Šiřina.

„Doma jsou silní, mladí hráči si více věří. Tým také těží z velké podpory fanoušků," řekl trenér BK Opava Petr Czudek. „Pokud chceme uspět, musíme podat stoprocentní výkon. Důležitý bude náš vstup do zápasu po dlouhé cestě. Děčín se snaží totiž své utkání rozhodovat v prvních čtvrtinách," doplnil šéf opavské lavičky.

Doprovodný program:

V přestávkách utkání vystoupí oddíl sportovního aerobiku Fit FaJJn a taneční skupina Her Majesty.

Pro fanoušky je připravena mikulášká soutěž. Prvních padesát tematicky oblečených fanoušků (Mikuláš, čert, anděl), kteří na zápas dorazí, dostanou basketbalový perníček. Majitelé nejlepších kostýmů pak mají šanci zapojit se do soutěže o osobní elektroniku XDREAM. Akce probíhá ve spolupráci s Děčínským deníkem.

Více informací zde: http://decinsky.denik.cz/zpravy_region/soutez-prijdte-na-basketbal-v-maskach-20131126.html