Série na tři výhry začne už v pátek (18:00) v Děčíně. „Máme za sebou nelehké období jak po finanční tak sportovní stránce, kdy nás doprovázela řada zranění nebo odešel pivot Peter Sedmák. Nechtěli jsme o soupeři spekulovat, vyšlo to prostě na Pardubice. Hlavní pro nás je, že začínáme doma, kde by se hrál i případný pátý zápas," řekl generální manažer děčínského klubu Lukáš Houser.

Po základní části měly Pardubice 17 vítězství a 7 porážek, v nadstavbě pak zápasový poměr 2-8, kdy došlo k výměně na trenérském postu - Jana Slowiaka vystřídal dosavadní asistent Dušan Bohunický.

Naopak Děčín dokázal v A1 pětkrát z deseti utkání vyhrát a posunul se tak na čtvrtou pozici před Pardubice. Vzájemná zápasová bilance je vyrovnaná, ke slovu tak přišlo skóre ze vzájemných utkání, které hovoří rozdílem 15 bodů pro Děčín (75:82, 72:83, 85:68 a 89:73).

Výhoda domácího prostředí je odměnou především pro skvělé děčínské fanoušky, kteří vytváří na české poměry výjimečnou atmosféru a ČEZ Sportcentrum vždy nabijí skutečně elektrizující energií.

Další čtvrtfinálové dvojice tvoří Nymburk – USK Praha, Prostějov – Levice a Ostrava – Kolín.