„Ano, jednání proběhlo i s Pavlem Houškou, který je můj dobrý kamarád, ale Pavla jsme si nemohli dovolit, rozhodly finanční možnosti klubu," řekl nový trenér ústecké Slunety Antonín Pištěcký.

VYSOKÉ AMBICE

„Komentovat záměry Ústí mi nepřijde fér, my jsme rádi, že jsme Pavla Houšku po odchodu Jiřího Jelínka získali, připraven bude i uzdravený Jakub Houška. Myslím, že na pozici pivotů nebudeme slabší než v minulé sezoně," uvedl Lukáš Houser, generální manažer BK Armex Děčín.

Jedno je jisté, basketbalové prázdniny skončily a severočeští zástupci v NBL zahájili finální část letní přípravy. Oba rivalové mají vysoké ambice.

Děčín ani jiné mít nemůže, po dvou druhých místech si nasadil laťku vysoko. „Chceme hrát o medaile, finále by bylo úžasné, ale uvidíme, co se nám skutečně podaří a co ne. Požádali jsme i o pořádání Final Four českého poháru a i v něm chceme uspět. Zatím nevíme, zda se ho zúčastní Nymburk," řekl Houser.

Je rád, že se v klubu podařilo udržet klíčového rozehrávače Tomáše Vyorala. A nyní hledá ještě jednoho cizince. „Po skončení Luboše Strii sháníme křídlo, hráče na perimetr. Bude ze zahraničí, zřejmě z Ameriky," dodal generální manažer Válečníků s tím, že příprava proběhne v domácích podmínkách a jen k zápasům bude tým vyjíždět za hranice – do Německa, Polska a na Slovensko.

PANDY CHTĚJÍ PLAY OFF

V pondělí zahájily i ústecké Pandy. „Šanci zkusit si přípravu dostanou i naši odchovanci Sedlák, Maděra, Pokorný a Vágner. Navíc přijedou dva kluci ze Sokola Pražského, kteří věkem končí v U19 a chtějí se poprat o místo v sestavě. Jedná se o Dolanského, který jde navíc do Ústí studovat, a o Zacha. Po týdnu uvidíme, jestli se domluvíme na nějaké spolupráci," uvedl kouč Slunety.

Ta udělala v minulém roce mnoho změn v kádru. „Letos máme jen jednoho hráče, kterého neznáme. Jednoznačně chceme splnit cíl postoupit do play off. Uvidíme, jak to bude s Davidem Štefflem, který je po operaci zad. Nevíme, kdy se nám vrátí do sestavy," dodal nový šéf ústecké trenérské lavičky Antonín Pištěcký.

První trénink ústeckých basketbalistů vedl Antonín Pištěcký.