Ústečtí basketbalisté prohráli poslední tři utkání, což je odsoudilo k pádu do předkola play off. Pandám už, alespoň zdánlivě, o nic nepůjde, mají jisté 7. místo.
„Sice už máme jistotu předkola, ale rozhodně nesmíme nic vypustit,“ varoval před utkáním pivot David Šteffel.

„Chceme navázat na velice slušný a bojovný výkon z Pardubic a připravit se na předkolo,“ doplnil trenér Ústí Antonín Pištěcký.

Předkolo se hraje na dvě vítězná utkání a rozehraje se už v pátek v 18.00. Celek trenéra Pištěckého má jistotu, že začne doma, zda proti Kolínu, nebo USK Praha rozhodne rovněž až středa.

Po pátečním prvním zápase se bude v předkole pokračovat hned v neděli, případný rozhodující duel bude na programu v úterý. „Všechna domácí utkání budeme hrát od 18 hodin,“ upřesnil generální manažer Slunety Tomáš Hrubý.

Děčín si případnou výhrou zajistí čtvrté místo tabulky. To by mu dávalo výhodu do čtvrtfinále, doma by hrál první i případný poslední rozhodující zápas.

„Důležité bude pohlídat si doskok a podkošové hráče. K bojovnosti a agresivitě na obranné polovině musíme přidat produktivitu v útoku,“ uvedl děčínský rozehrávač Ondřej Šiška.