„S Pavlem jsme podepsali smlouvu na tři roky a jsme za to moc rádi. Je to zkušený hráč, který by měl zesílit naší podkošovou hru. Je to také člen reprezentace, který dostal nominaci do Srbska. Což je také super," pochvaloval si generální manažer děčínských basketbalistů Lukáš Houser.

Naopak v týmů Válečníků končí po čtyřech a půl letech Luboš Stria. „Lubošovi skončila smlouva a nová se prostě neuzavřela. Chtěl bych mu poděkovat za to, jaké služby u nás odvedl. Výraznou měrou se zasloužil o dvě stříbrné medaile," zdůraznil Houser.

„Bylo mi řečeno, že už o mě prostě nebyl zájem. Samozřejmě jsem tu zprávu přijal s lítostí," řekl Deníku Stria.

„Ale každopádně na Děčín nemohu říct vůbec nic špatného. Skoro pět let jsem tady byl opravdu spokojený a zažil tady parádní basket. Našel jsem si tady byt, manželku, mám malé dítě. Byla to pro mě ta nejlepší štace. Dařilo se nám, přicházely parádní týmové úspěchy. Jsem šťastný, že jsem tu mohl být," pravil nyní už bývalý děčínský basketbalista.

A kam povedou jeho další kroky? „Nabídek je hodně, nejvíce z Česka a pak také ze Slovenska. Ale upřímně zatím nevím, kam se vrtnu. Je potřeba, aby si to vše sedlo a já z toho měl dobrý pocit. Peníze vyloženě nehrají rolí, stejně tak, v jakém to bude městě. Uvidíme," dodal.

Tým už po sezóně opustil Nate Carter, otazník visí nad pivotem Jiřím Jelínkem. „Jirka má od nás nabídku, čekáme na jeho rozhodnutí. Kdyby jí nepřijal, museli bychom hledat další pivota. Zřejmě zahraničního," připomněl Houser.

Hráčskou smlouvu o dva roky prodloužil děčínský odchovanec Lukáš Bažant, kterého tak čeká po návratu z Ústí nad Labem již pátá sezóna v dresu Válečníků.

„V letní přípravě by měli dostat šanci naši odchovanci. Pak už záleží na nich, jak se jim bude dařit. Zbytek hráčského kádru by měl zůstat nezměněn," dodal manažer Houser.