Semifinálová tahanice mezi basketbalisty Děčína a Prostějova dospěla k bodu zlomu – kdo ve středu uspěje, získá výhodu mečbolu. A to je pořádná vzpruha v boji o velké finále.

Série se vrací na sever Čech za stavu 1:1, třetí vzájemný duel tak bude klíčový. Středeční vítěz se přiblíží postupu na jediný zápas.

„My si uvědomujeme, že pokud chceme myslet na postup, musíme toto utkání zvládnout. Proto je třeba se poučit z chyb, které nás provázely v Prostějově. Utkání se hraje v rychlém sledu, proto si myslím, že hlavním aspektem bude míra úsilí a energie, jakou oba týmy do hry vloží," má jasno Pavel Budínský, trenér děčínských vicemistrů.

Válečníci se doma ujali vedení v sérii po výhře 83:73, na palubovce Orlů pak ale padli rozdílem deseti bodů. Pondělní porážku zapříčinil příliš velký počet ztrát.

„To byl hlavní faktor naší porážky. Měli jsme 19 ztrát a to je moc na takové utkání," mrzelo kouče. „Hlavně mrzí ty v pasážích, kdy jsme se mohli dotáhnout, protože všechny čtyři čtvrtiny byly vesměs vyrovnané. Soupeř nám vždycky odskočil, a když jsme se dostali jakoby do hry a zlepšili herní obraz, tak jsme se přes Prostějov nedostali. Byli jsme o chlup horší, takže zasloužené vítězství pro domácí."

Druhý duel se lámal v úvodu druhého poločasu, kdy si Prostějov vypracoval náskok až 14 bodů a pak už zápas dovedl k vítězství.

„Výhru jsme si zasloužili, protože jsme vedli bez dvou minut celé utkání," zdůraznil trenér Orlů z Prostějova Zbyněk Choleva.

Teď je na tahu opět Děčín, který doma ztratil za celou sezonu pouhé čtyři zápasy, proti Prostějovu to ovšem nebylo.

„Čeká nás nejdůležitější utkání série. Každý z nás musí podat maximálně soustředěný výkon po celý zápas. Nebereme nic jiného než výhru," hlásí křídelník Děčína Šimon Ježek.

Bitva číslo tři vypukne v Děčíně od 20.00. Na koho nezbude ve vyprodané aréně místo, může zápas sledovat v přímém přenosu na ČT Sport.