Po prvním přátelském utkání na počátku září v Chomutově, kde porazili místní Levharty 92:83, odehráli další utkání ve středu v německém Chemnitz a dnes, v pátek 10. září odjíždějí na mezinárodní turnaj do německého Ulmu.

Prohra v Chemnitz

Východoněmecký soupeř skončil minulý ročník ve své soutěži, kterou je druhá nejvyšší liga „Pro A“, na slušném sedmém místě a děčínské pivoty prověřili kromě jiného dva nově příchozí američtí pivoti – jednatřicetiletý Shaw Ty, který hrál naposledy australskou ligu a dvaadvacetiletý Lawson Donald mířící do Chemnitz přímo z univerzitní soutěže. Celkově tvoří kádr německého týmu kromě čtyř Američanů němečtí hráči mezi 22 a 25 lety.

Chemnitz 99ers – BK Děčín 79:69 (41:40)

Děčínští basketbalisté nakonec prohráli na půdě „devadesátdevítek“ z Chemnitz o deset bodů, když se jim nepovedla hlavně poslední čtvrtina, kterou prohráli o jedenáct bodů. Odvetné utkání je na programu ve čtvrtek 16. září v děčínském ČEZ Sportcentru.

Čtvrtiny: 21:24, 20:16, 10:12, 28:17.

BK Děčín: P. Houška, Landa a Soukup po 12, Hatcher 11, Sanders 8, Alič 7, Pištěcký 3, Pomikálek a Žampach po 2.

Za domácí nejvíce: Harbut 22, Johnson 18, Schmidt 16.

Turnaj v Ulmu

Od pátku 10. září do neděle 12. září se BK Děčín zúčastní Mezinárodního turnaje v německém Ulmu, kde budou jeho soupeři postupně Ratiopharm Ulm (BBL – Německo), Tigers Tübingen (BBL – Německo) a Allianz Swans Gmunden. Více o turnaji na www.basketball-ulm.com. (zdroj: www.bkdecin.cz)