„Mrzí nás to. Ale můžeme si z toho vzít dobré věci, kterých bylo spousta,“ myslí si rozehrávač BK ARMEX Děčín Ondřej Šiška.

O vaší porážce rozhodl koš v posledních vteřinách. Co bylo podle vás špatně?
Špatně bylo, že jsme si nepohlídali desetibodové vedení. Ústí začalo pomalu stahovat náskok a my se nedokázali prosadit v útoku. Prohra samozřejmě mrzí, ale my musíme koukat dál a z derby si odnést dobré věci, kterých tam bylo taky spoustu.

V letošní sezoně jste prohráli už druhé derby. To první bylo doma v rámci Alpe Adria Cupu.
Derby jsou specifické zápasy, málo kdy má favorita a v utkáních rozhodují maličkosti. Minulý rok jsme jednou prohráli v poslední vteřině a jednou jsme poslali v poslední vteřině zápas do prodloužení. Takže těžko hledat jeden společný faktor, často rozhodují detaily a momentální forma.

Zápasy Ústí a Děčína jsou v poslední době hodně vyrovnané. Pryč jsou doby, kdy byl Děčín v drtivé většině favoritem.
Ústí poslední roky stabilizovalo kádr a jsou nepříjemným soupeřem pro každého. My bychom samozřejmě byli rádi kdyby jsme pokaždé vyhráli, takže je to špatně (smích). Musíme ale respektovat soupeře a je pravda, že už to není Ústí, co bylo před šesti nebo sedmi lety. Možná býval Děčín jasným favoritem, ale čtyři stříbra z posledních pět let hrají stále jednoznačně pro nás.

V sezoně už jste zažili hodně dramatických zápasů. Je vidět, že liga je vyrovnaná.
Každý soupeř má svoje kvality. Třeba Brno je teď bez výhry, ale doma jsme se s ním hodně trápili. Musíme se soustředit a koncentrovat maximálně na každý zápas. Je jedno jestli hrajeme proti Opavě nebo proti Brnu.

V lize máte bilanci pěti výher a čtyř porážek, jste blízko postupu ze základní skupiny Alpe Adria Cupu. Je to dobrý start?
Vstup do sezony hodnotím pozitivně. Nemyslím ani počet výher, ale to, že naše výkony mají vzrůstající tendenci. Na hřišti si zápas od zápasu dokážeme víc vyhovět a vyvarujeme se chyb jak v útoku, tak v obraně.

Do konce roku budete hrát jen třikrát doma…
Venkovní zápasy pro nás nejsou nějak traumatizující. V poháru jsme vyhráli dvakrát venku, v lize jsme padli smolně na palubovce Olomoucka a teď v Ústí nad Labem. Takže si myslím, že tohle by pro nás rozhodně neměl být problém.

Děčín po derby vetoval sudího Pokorného

„Po shlédnutí závěrečné minuty středečního derby mezi týmy Sluneta Ústí n. L. a BK Armex Děčín jsme nabyli přesvědčení, že výsledek 73:71 mohl být ovlivněn nepřesnými výroky rozhodčích. Proto bychom se rádi vyjádřili k jejich výkonu v této části hry, který je při každém vyrovnaném utkání vždy klíčový.„Po shlédnutí závěrečné minuty středečního derby mezi týmy Sluneta Ústí n. L. a BK Armex Děčín jsme nabyli přesvědčení, že výsledek 73:71 mohl být ovlivněn nepřesnými výroky rozhodčích. Proto bychom se rádi vyjádřili k jejich výkonu v této části hry, který je při každém vyrovnaném utkání vždy klíčový.Jedná se především o 3 navazující situace v čase 0:40 do konce utkání. Za prvé osobní chyba, posouzená jako faul bránícího hráče R. Landy, kdy náš názor je, že se jednalo o prorážení útočícího hráče. Následný otočený aut ve prospěch soupeře, kdy se jednoznačně jednalo o míč ve prospěch našeho týmu. A s tím související technická chyba Ondřeje Šišky, která vzhledem k výše popsaným situacím byla udělena necitlivě
a z našeho pohledu velmi nespravedlivě.Na základě těchto skutečností přišel BK Armex Děčín během jedné vteřiny odehrané na hřišti dvakrát o míč, soupeř měl k dispozici nejprve dva a poté jeden trestný hod a nakonec i míč ze zámezí. Stručně řečeno, místo aby Děčín vedl o dva body a měl míč k dispozici, byl stav nerozhodný a míč v držení měl soupeř.BK Armex Děčín respektuje rozhodčí a s tím i jejich chybná rozhodnutí, která ke hře neodmyslitelně patří. Rozhodnutí ze závěru včerejšího utkání však přejít nemůžeme. Proto jsme se rozhodli do konce nadstavbové části tohoto ročníku Kooperativa NBL vetovat pana rozhodčího Štěpána Pokorného, který dle našeho názoru nerozhodoval v průběhu celého utkání s respektem, jaký si náš tým a klub zaslouží…“ 

BK ARMEX Děčín