„Přípravy na víkend jsou velmi rozsáhlé, ty hlavní organizační věci jsou zajištěné, musíme dotahovat detaily a během středy jsme řešili přípravy ovlivněné sedmým utkání čtvrtfinále Kooperativa NBL. Podařilo se nám ale dát dohromady výborný organizační tým, kterému bych chtěl už předem poděkovat za připravenost, pružnost a trpělivost. Věřím, že se nám vše povede zvládnout a turnaj proběhne hladce,“ uvedl Jakub Důra, ředitel celé víkendové akce.

Ve skupině D budou o postup bojovat Válečníci Děčín společně s USK Praha a Snakes Ostrava. Jaké šance mají domácí borci? „Tohle je spíš otázka na trenéra Jakuba Houšku. Skupina našich borců je hodně těžká, možná vůbec nejtěžší. USK i Snakes Ostrava si brousí zuby na postup a z výsledků v sezoně plyne, že by všechny duely měly být vyrovnané. Uvidíme, jak se našim borcům zápasy podaří. V těchto kategoriích jde však primárně o to, aby se děti hrou bavily, měly skvělé zážitky, poznaly nová místa, haly a aby byly vedeny v duchu fairplay,“ pokračoval Důra.

Tři dny, pořádná porce zápasů, hromada mladých basketbalistů. Organizační tým bude mít plné ruce práce. „Organizačně jde o dost náročnou akci. Bude tu dvanáct týmů, ve třech dnech nás čeká třicet zápasů ve třech halách. Loňské republikové finále základních škol bylo jen dvoudenní, ve dvou halách a velkou část zajišťoval organizátor AŠSK. Letos je toho na nás víc. Sám jsem zvědavý na ohlasy účastníků po turnaji.“

Diváci jsou tak srdečně zváni na basketbalový víkend v Děčíně. „Národní finále je nyní ve stínu čtvrtfinálové série. O víkendu nemá být počasí na výlety, rád bych tak pozval basketbalové příznivce, aby přišli „ochutnat“ minižákovský basket. Tyto finálové turnaje mívají vysokou sportovní úroveň a díky dětskému prožitku jsou tam emoce snad ještě výš než u dospěláků. Mladí Válečníci hrají v pátek od 14:40 a 18:20 v ARMEX Sportcentru. Zájemci jsou určitě vítáni. Samozřejmě i my v klubu ctíme směr udávaný federací v mládeži, tedy BEZFAULU.cz, kde je kladen důraz na podporu svého týmu, bez faulů – bez pokřikování na soupeře, na rozhodčí, bez nefér jednání,“ dodal Důra.

Vše začíná v pátek 3. května od 9 hodin zápasy v ARMEX Sportcentru a sportovní hale ZŠ Dr. M. Tyrše. Kompletní rozpis zápasů najdete na ve fotogalerii, která je součástí článku.