Už v pátek v hale Nové huti můžou oslavit postup mezi nejlepší čtyři týmy a tím pádem získat minimálně bronzové medaile.

Severočeši si doma s Ostravany vědí vždy rady a také v úterý jim uštědřili krutý debakl. Jejich vítězství rozdílem třídy, na kterém se hned pětice borců podílela dvouciferným skóre, bylo opět suverénní, i když utkání otevřel trojkou hostující Číž. Jenže to bylo poprvé a naposledy, co Ostrava vedla. Stria odpověděl stejnou mincí a zahájil tak střelecký koncert Děčína, který si ještě v první čtvrtce vypracoval dvouciferný náskok a postavil pevný základ svého vítězství.

Ve druhém dějství body na straně domácích rychle narůstaly a ti ve 25. minutě vedli už 33:13. Odevzdaní Ostravané se vůbec na nic nezmohli a Severočeši tak dál s chutí budovali svůj náskok. Ten v poločasu činil 23 bodů, přičemž v jednu chvíli to bylo ještě o pět bodů víc.

Hosté se střelecky trápili, když během úvodní poloviny zápasu trefili jen sedm dvoubodových košů a jednu trojku. Po přestávce se sice zlepšili, ovšem zápas už byl pro ně dávno ztracený. Navíc jim to dlouho nevydrželo. Děčínští hráli v pohodě a zápas dokončili v exhibičním stylu, když zdecimovanému soupeři odskočili až přes čtyřicetibodovou hranici. Pohodlně tak dokráčeli k důležitému vítězství, které je přiblížilo k vysněným medailím.

Děčín – Ostrava 89:46
Čtvrtiny: 19:9, 28:15, 14:17, 28:5.
Nejvíce bodů: Sanders 16, P. Houška 15, Hatcher 14 – Stuchlý 11, Spagrud 7. Trestné hody: 16/7 – 24/17. Fauly: 26:18. Trojky: 18/10 – 11/3. Doskoky: 42:25. Stav série: 2:1.