Basketbalisté BK Děčín zažívají velmi vydařenou sezónu v Mattoni NBL. Po celou dobu se drželi na předních příčkách, do nadstavbové části vykročili cenným vítězstvím v Novém Jičíně.

Svůj podíl na dobrých výkonech celého kolektivu kolem trenéra Pavla Budínského má také rozehrávač Levell Sanders, který se do děčínského týmu vrátil po třech letech. „Něco ale zůstalo stejné. Trenér Budínský společně s paní Čermákovou, která je recepční,“ úsměvně tvrdí Sanders.

Po základní části jste skončili na stříbrné příčce. Vládne tedy spokojenost…

Naše konečné umístění po základní části je dobré, přestože takzvaní experti o nás na začátku sezóny moc nemluvili. Samozřejmě, že první místo by bylo lepší, takže stále máme co zlepšovat.

Co říkáte na velmi podivný systém, který je v Mattoni NBL?
Myslím, že za poslední roky si každý zvykl hrát 44 zápasů. Moc bych si přál, abychom mohli hrát daleko více utkání. Pevně doufám, že příští sezónu bude systém lepší.

Jak byste zhodnotil své vlastní výkony?
Vždycky si říkám, že můžu hrát lépe, takže zase tak spokojený určitě nejsem.

Vrátil jste do Děčína po třech letech. Co se tu za tři roky změnilo a co zůstalo stejné?
Ti hráči, s kterými jsem hrál i před třemi lety, jsou starší a zkušenější. Máme dva americké rozehrávače. Lukáš Houser, který byl dřív můj spoluhráč, je nyní manažer. Něco ale zůstalo stejné. Trenér Budínský společně s paní Čermákovou, která tu dělá recepční. A fanoušci jsou stále skvělí.

Kam až můžete letos s Děčínem dojít? Přemýšlíte někdy o titulu?
Vím, že máme dobrý tým. Podle mne každý tým v nadstavbové skupině A1 myslí na titul. Ukázali jsme, že umíme hrát dobře, takže je jen na nás, jak daleko se v soutěži dostaneme.

Co se týče vašeho dalšího působení v Děčíně, nastolené podmínky smlouvy se měnit nebudou?
Podepsal jsem smlouvu na tři roky, takže tu ještě budu hrát dvě další sezóny.

Doma vás ženou za vítězstvím skvělí diváci. Jak se vám líbí atmosféra při zápasech v ČEZ Sportcentru?
Jak jsem již říkal, naši fanoušci jsou naprosto úžasní. Atmosféra je jedním z důvodů, proč hráči za Děčín rádi hrají.