Střelecká basketbalová soutěž Kooperativa NBL Shoot out dospěla do svého finále. V sobotu si to rozdali nejlepší jednotlivci. Po třetím místě v týmovém finále, kdy Válečníci vybojovali bronz, přidal Filip Kroutil druhé místo. Ondřej Šiška nakonec skončil ve čtvrtfinále.

Šiška nestačil na ústeckého Maděru, Kroutil postupně vyřadil Svobodu, v semifinále pomstil svého spoluhráče, když vyzrál na Maděru. Ve finále pak Kroutil nestačil na opavského Jurečku.

„Za výsledek ve finále jednotlivců mohu být spokojený, ale za cestu k němu moc ne. Od prvního kola finále jsem vůbec necítil nohy a jak všichni ví, když nefungují nohy tak ani střelba. Naštěstí to tak bylo nejspíše i u souperů a povedlo se mi první dvě kola vyhrát. Ve finále už Luděk Jurečka ukázal své kvality a právem se stal vítězem,“ zhodnotil Kroutil své sobotní vystoupení.

Právě duo Kroutil – Šiška dosáhlo v týmové soutěži na konečné třetí místo. „V týmovém finále jsme s Ondrou chtěli do finále, ale bohužel se nám těsně nepodařilo porazit opavské borce Jurečku a Šiřinu, ale myslím si, že za výkon můžeme být spokojení. Konečné třetí místo beru jako úspěch a hlavně se nám podařilo vyhrát také nejpřesnější tip za 20 tisíc pro charitu. To v konečném výsledku udělalo asi větší radost, než to třetí místo, protože jsme mohli pomoct potřebným lidem,“ dodal Kroutil.

„Celkově to hodnotím kladně. Myslím si, že jak v týmové soutěži, tak i v jednotlivcích jsme ostudu neudělali a atakovali jsme přední pozice. Bohužel nám chybělo pár bodů abychom postoupili přes Opavu v týmovém kole a pak mně ve čtvrtfinále a Filipovi ve finále chybělo taky jen pár košů. Budiž nám to motivace a motor do další práce a snad jsme si v téhle soutěži nezastříleli naposledy,“ poznamenal Ondřej Šiška.

Válečníci v soutěži vyválčili dohromady 40 tisíc. Celkově tak pro děčínskou nemocnici vybrali přes 150 tisíc. Dostali se tak přes částku, za kterou nemocnice může pořídit speciální plicní ventilátor. Dobrá práce!

INDIVIDUÁLNÍ FINÁLE
Čtvrtfinále: Jurečka (Opava) 83 – Škranc (Pardubice) 67, Nábělek (Ostrava) 42 – Potoček (Pardubice) 63, Kroutil (Děčín) 62 – Svoboda (Ostrava) 59, Maděra (Ústí n. L.) 47 – Šiška (Děčín) 45.
Semifinále: Jurečka 76 – Potoček 63, Kroutil 51 – Maděra 40.
O 3. místo: Maděra 34 – Potoček 75.
Finále: Jurečka 75 – Kroutil 54.