„Spadl nám kámen ze srdce, protože jsme věděli, že je to utkání o všechno. Po psychické stránce to bylo hodně těžké," oddechl si po dramatickém střetnutí nejzkušenější hráč Slunety Tomáš Hrubý. „Teď máme dvě výhry a sedm porážek, což je dobrý odraz do budoucna. Když takhle budeme pokračovat, tak to bude jen lepší," pravil ústecký kapitán.

Domácí Pandy předvedly dva rozdílné poločasy. Po ospalém úvodu se s přibývajícím časem dostávaly do tempa, v poslední čtvrtině skóre obrátily a vybojovaly těsné vítězství. „V prvním poločase jsme hráli rozpačitě, pomalu. Nebyli jsme schopní se chytit v útoku a v obraně to bylo bez energie," vypíchl nedostatky trenér Ústí Roman Bednář. Za výkon ve druhé části zápasu už ale mohl své svěřence pochválit. „Ve druhé půli jsme začali hrát to, co jsme chtěli a začalo se nám to vyplácet. Jsem rád, že jsme tu výhru vybojovali. Kluci si to zasloužili, šli za vítězstvím."

Největší pozornost byla ve středu upřena do Děčína, kam dorazila ke šlágru kola Ostrava. Očekávalo se, že „Válečníci" ze severu Čech zkrotí běsnícího soupeře a uštědří mu druhou porážku v sezoně. Jenže to se nestalo. Ostravané byli od začátku o krok vepředu a z Děčína si odvezli výhru 82:70.

„Možná budu přehánět, ale s tím co Ostrava předvedla, by mohla hrát finále, protože všichni hráči byli velmi basketbaloví," vysekl soupeři poklonu trenér Děčína Pavel Budínský. „O výsledku se rozhodlo v prvním poločase, kde byl největší rozdíl ve čtení hry. My jsme se snažili o zvrat, ale tenhle deficit jsme nebyli schopní dohnat. Odhalily se nedostatky, kdy někteří mladí hráči ještě nemají takovou kvalitu, ale bohužel ani hráči ze základu neodehráli dobrý part," posteskl si kouč.

Chomutov si přivezl vysokou porážku z Prostějova, kde ho vicemistr rozstřílel 104:87. „Vítězství jsme Prostějovu darovali již v první čtvrtině, kdy nám domácí dokázali odskočit na rozdíl sedmnácti bodů. Naším maximem bylo přiblížení na šest bodů, ale následovala další série prostějovských košů," okomentoval průběh utkání zklamaný trenér Levhartů Tomáš Eisner.