Jako první půjde do boje už v sobotu vicemistr z Děčína, který ukončení sezony už dvakrát oddálil. Rád by se o to ve Svitavách pokusil i do třetice a pak rozhodl sérii hranou na čtyři výhry v úterý v sedmém zápase doma v „Maroldovce“.

„Před utkáním číslo šest jsme stále ve stejné situaci. Hrajeme o udržení v sérii, Tuři mají třetí mečbol. Co je ale dobré, že jsme již dva mečboly odvrátili, a že nám začala lépe fungovat hlava a tím pádem i lépe hrajeme nejen jako tým, ale i jako jednotlivci,“ řekl Pavel Budínský, trenér BK Armex Děčín: „Do Svitav jedeme s jasným cílem vyhrát a jestli se to povede či nikoliv, budeme vědět v sobotu kolem jedenadvacáté hodiny.“

„Dokázali jsme si, že jsme schopní vyhrát jak na jejich palubovce, tak i na své domácí a teď to „jen“ stačí potvrdit,“ uvedl pro klubový web děčínský křídelník Tomáš Pomikálek.

„Musíme předvádět tvrdou obranu na hranici sebeobětování, v útoku musí být dobrý pohyb míče a když budeme volní, musíme si věřit a střílet,“ nabízí na bkdecin.cz recept na úspěch rozehrávač Lukáš Feštr.

Ústečtí v 1. kole play off favorita zaskočili a vedli 2:1 na zápasy, pak se však dvakrát radovaly Pardubice.

„Nejsme v jednoduché situaci, ale to jsme nebyli ani na startu vyřazovacích bojů. Jsme silný tým a já věřím, že pokud se zlepší především náš doskok, pak uspějeme. Musíme v neděli nechat na hřišti absolutně vše a hrát na hranici možností,“ prohlásil ústecký trenér Antonín Pištěcký.

„Druhý poločas v Pardubicích se nám nepovedl podle představ a posadili jsme tím Pardubice na koně. Pokud chceme odvrátit konec, tak se musíme vrátit k dobré obraně, která nám nesla ovoce v úvodních utkáních série. Důležitý bude také náš obranný doskok,“ dodal před nedělním zápasem roku hrající asistent Stanislav Votroubek.