Nejlepším děčínským střelcem byl Jan Jiříček, který nasázel 16 bodů a potřetí z posledních čtyř duelů byl nejlepším šutérém Válečníků. „Vím, že to zní jako klišé, ale důležité je, že se daří celému týmu. Osobní úspěch beru jako pěkný bonus," přiznal skromně Jiříček.

V domácím prostředí jste konečně vyzráli na Opavu a poprvé v sezoně ji porazili. O motivaci jste asi před zápasem měli postaráno, že?
Určitě. Opavu jsme chtěli konečně porazit, třikrát v sezoně jsme na ni nestačili. Všichni jsme rádi, že se to konečně podařilo. Blíží se konec základní části a každý zápas bude důležitý. Dobré bylo, že jsme vyhráli na domácí palubovce.

Celkově jste soupeře přejeli rozdílem dvaceti bodů. Nečekal jste vyrovnanější skóre?
Je pravda, že ten rozdíl byl větší. Opava prý neměla k dispozici některé hráče, ale my jsme na tom v předešlých zápasech byli obdobně. To se přihodí každému týmu. Celý zápas jsme měli pod kontrolou. Sice jsme zase předvedli svou klasiku, kdy hosté snížili na rozdíl pěti bodů, ale nakonec se z tohoto drama neštěstí nestalo.

V tabulce jste se bodově dotáhli právě na třetí Opavu. To je jistě pozitivním faktorem do dalších zápasů, nemyslíte?
Ano, máte pravdu. Opava naposledy překvapivě prohrála s Kolínem, předtím padla v Pardubicích. Je dobře, že jsme se na ně dotáhli.Je to vyrovnané.

Vám se v poslední době opravdu daří. Z posledních čtyř zápasů jste byl třikrát nejlepším děčínským střelcem. Cítíte na sobě, že vaše forma roste?
Asi jo, daří se mi. Jsem rád, že se mi poslední zápasy povedly a že mi to tam padá. Bude to znít jako klišé, ale důležitější je, že se daří celému týmu. Bavil jsem se o tom s Lubošem Striou a shodli jsme se na tom, že když je Stria hlídán, tak je Jiříček volný.

Do konce základní části vás čeká ještě šest zápasů, z toho hned čtyři na palubovkách soupeře. Už dnes navíc hrajete na půdě druhého Prostějova…
No, nemáme to moc lehké. Ve středu to bude těžká bitva na půdě Prostějova. Taky nás ještě čeká výjezd do Ústí nad Labem, to bude zase parádní derby. Těžký zápas lze očekávat také v Brně.  Musíme zvládnout oba domácí zápasy a pokusit se přivézt i něco z venkovních utkání.

Co musíte udělat pro to, abyste posledních šest zápasů zvládli?
Určitě si musíme odpustit naše klasické výkyvy v zápase, kdy ztrácíme náskok. Něco jako v Jindřichově Hradci. I když konec se nám zase povedl. Musíme mít koncentraci po celý zápas, nesmíme polevit. Všude se dá vyhrát, ale všude se dá také prohrát.

Cíl je asi jasný, skončit do čtvrtého místa, ne?
To je jasné. Třetí, nebo čtvrté místo zaručuje fakt, že play-off začneme doma. A to je naším cílem.Byla by to pro nás výhoda.