Vítězství vyhlížejí v 9. kole i basketbalisté Ústí, kteří přivítají Svitavy. Chomutov míří na palubovku tápajících vicemistrů do Prostějova. Zápasy začínají shodně v 18.00. Ostravané si letos počínají sebevědomě. Z osmi zápasů nezvládli jen ten v Nymburku, kterému v tabulce dýchají na záda. Dnes se jim ale postaví do cesty „Válečníci" z Děčína, kteří doma nehodlají prohrát. „Musíme se na Ostravu dobře připravit, neboť letos podává opravdu kvalitní výkony a nemůžeme je v ničem podcenit. Na druhou stranu jsme v domácím prostředí, kde nás žene skvělé publikum, takže chceme vyhrát. Očekávám těžký, ale myslím si, že kvalitní zápas, který se bude určitě líbit divákům," uvedl v předzápasovém preview děčínský pivot Peter Sedmák.

„Přijede druhý tým tabulky, který prohrál pouze jediné utkání s Nymburkem. Bude to pro nás výzva," dodal kouč Budínský.

Houška zatím
 netrénuje…

Zraněný kapitán děčínských basketbalistů 30letý Jakub Houška trénovat nezačal a jeho návrat na palubovku si po nešťastném úrazu ve 2. kole v Pardubicích nějaký čas ještě vyžádá.V tomto týdnu Houšku čeká další vyšetření, brzy se dočká sundání sádry na ruce. „Neřekl bych, že prognóza doby léčení je horší, ale určitě si čas vyžádá. Ještě není fit, při fyzické námaze nebo třeba při řízení ho hlava ještě pobolívá. Uvidíme, co ukáží další vyšetření," řekl pro Deník Pavel Budínský, trenér BK Děčín, jenž pivota Houšku zároveň vede i v reprezentaci.

Děčín vyhrál v Jindřichově Hradci 91:87. „Soupeř měl vyšší podkošovou sestavu, navíc jsme se do problémů dostali díky velkému počtu faulů, tři pivoti měli po čtyřech a my sestavou museli točit. Nakonec jsme však zápas díky větším zkušenostem zvládli."