„Pro úspěch v derby uděláme maximum, zápas chceme vyhrát,“ totálně se shodli trenéři regionálních basketbalových bašt Jan Slowiak a Pavel Budínský před nedělním vzájemným duelem. Národní basketbalovou ligu zpestří bitva Liberec – Děčín. Vyhecovaný zápas bude patřit ke šlágrům 10. kola, které uzavře první čtvrtinu základní části.

Pakliže se tvrdí, že derby favorita nemá, v tomto případě to platí dvojnásob. Pro liberecké Kondory hraje výhoda domácího prostředí, Děčín zase smetl ve středečním kole USK Praha.

„Ten zápas se nám skutečně hodně povedl, hráli jsme dobře, dařilo se obraně, byli jsme koncentrovaní. Ale to už je minulost a nemůžeme si myslet, že se teď další soupeř porazí sám. Nyní nás čeká nový zápas. Liberec je navíc kvalitní soupeř a v domácím prostředí je nebezpečný,“ krotí euforii děčínský trenér Pavel Budínský.

Poklonu na adresu soka sklonil i liberecký stratég. „Děčín hraje výborně už delší dobu, dařilo se mu v zápase s USK i předtím. Já se na zápas nijak zvlášť nechystám, že se jedná o derby, mě zrovna nebere. Chceme se připravit jako na každý jiný zápas a soupeře něčím zaskočit,“ prohlásil Jan Slowiak.

Chybět mu možná bude křídelník Jiří Černošek, který nenastoupil už v Prostějově. Minulé střetnutí kvůli zdravotním potížím vynechal i děčínský pivot Miroslav Soukup. Také jeho v případě je start nejistý. „Měl natažená třísla, tři dny ani netrénoval. Zda bude připraven, určí lékař,“ konstatoval děčínský kouč, jenž nepředpokládá, že poskytne extrémně velký prostor mladíkům. „Premiéru v NBL zvládli, možná z nějakých důvodů šanci dostanou, ale určitě nemohu říct, že se po jednom zápase posunuli z lavičky hned do základní sestavy.“

Komu derby vyjde lépe, to bude jasné v neděli večer. Zápas začíná v 18:00.