Základní část mají za sebou basketbaloví kadeti BK Děčín. Děčínský celek se představil v posledních dvou utkáních na domácí palubovce a nutno podotknout, že porážka s Klatovy byla zbytečná. Nejdříve kadeti rozstříleli rezervu píseckých Sršňů více než padesátibodovým rozdílem, ale v neděli prohráli celkem nečekaně nad soupeřem z Klatov. Naši kadeti tak postupují do dalších fází soutěže ze čtvrtého místa s kladnou bilancí 14 výher a 8 porážek.

BK Děčín – Sršni Písek B 105:51 Body: 20 Němec, 14 Doubrava, 13 Plaček, 12 Šporn, 10 Kučera, Hammerle a Haluza, 8 Kocum, 4 Jezbera, 2 Havlíček.

Sršni z Písku přijeli jen v šesti hráčích a navíc měli oproti děčínským basketbalistům výškový deficit. Proti domácím, kteří nastoupili v plné sestavě, neměli šanci. Hosté hráli sympaticky po celou dobu. Domácí borci postupně zvyšovali svůj náskok, díky jednoduchému zakončování ve hře jeden na jednoho. Dále často využívali shozy na pivoty, individuálně se prosazovali podkošoví hráči a k vidění byly i velmi pěkné děčínské protiútoky. Nakonec si zahráli všichni hráči z lavičky.

BK Děčín – TJ Klatovy 73:80 Body: 19 Němec, 16 Hammerle, 15 Kocum, 10 Haluza, 7 Šporn, 4 Bílý, 2 Jezbera.

Ve druhém zápase Děčín začal velmi nezodpovědně. Efektivita při zakončení nebyla příliš velká, Klatovy vyrukovaly s nepříjemným presinkem a navíc se jim dařila střelba za tři body. Děčín se s těmito faktory nevyrovnal a v poločase prohrával 39:49. Ve druhé části se sice hra zlepšila, ale střídavý výkon jednotlivců na bojujícího soupeře nestačil. Prohra je tak špatnou tečkou dlouhodobé části soutěže a zároveň mementem pro utkání play off.


V play-off tak kadeti BK Děčín narazí na Sokol Žižkov. Vzájemná bilance ze sezóny je vyrovnaná (Děčín vyhrál 80:65 a pak prohrál 71:84). Hraje se v Děčíně 12. a 13. března.