Základ úspěchu položili mladí basketbalisté už v Nadregionální soutěži U 17. „Dohromady jsme odehráli osmnáct zápasů a prohráli jen dva. Kluci se naladili na vítěznou vlnu, byla na nich vidět velká chuť vyhrávat. I když se nám třeba nedařilo, tak to kluci zvládli. Samozřejmě nechybělo to pověstné basketbalové štěstíčko,“ pochvaloval si trenér Adam Cedrych.
Slovan padl pouze s Mostem a rezervou libereckých Kondorů.

Varnsdorf pak v Pelhřimově bojoval v rámci kvalifikační skupiny o postup do ligy juniorů. Proti BBK DS Brno sice na hráčích Slovanu byla znát únava z dlouhé cesty, i tak ale vyhráli jasně 61:42. Ve druhém utkání narazili Severočeši na domácí celek BC Vysočina. V dramatickém duelu skončilo utkání 74:74, v prodloužení ale Varnsdorf předvedl parádní hru a po výhře 85:81 slavil přímý postup!

TAHOUN NECHANICKÝ

„Tahounem byl Pepa Nechanický, který Vysočině nasázel 69 bodů! A to teprve v dalším roce naskočí v kategorii U 17. Bude hostovatv Liberci, kde bude hrát za sedmnáctky, u nás pak bude hrát za devatenáctky,“ prozradil Cedrych.

Po oslavách přichází na řadu příprava na novou sezónu, která bude mít pro juniory prvoligový nádech. „Tým by měl zůstat ve stejném složení. Naše cíle? Je na to ještě brzo, ale určitě bychom se rádi zachránili. Třeba tým BC Vysočina ligu hrál a my ho porazili. To možná něco naznačilo,“ dodal s úsměvem trenér Adam Cedrych.