Dramatická série mezi juniory BK Děčín a Sokolem pražským vyvrcholila pátým zápasem v Praze. Nakonec se z vítězství 85:80 radovali děčínští mladíci a mohou se radovat z postupu do dalšího kola play off.

Nejprve se hrálo na palubovce Děčína, kdy byl po úvodních zápasech stav 1:1. „Po dobře rozehrané sérii, přijížděli k dalšímu dvojzápasu Pražané na naší palubovku. V prvním duelu jsme nedokázali využít rychlý protiútok a v postupném útoku jsme se trápili. Nespolupracovali jsme jako tým, snažili jsme se prosazovat individuálně a měli špatnou selekci střel. V následujícím střetnutí se k týmu připojil Pavel Korbáš a kluci, kterým se předtím tolik nedařilo. A byli jako „vyměnění“. Celkový projev týmu se hlavně na útočné polovině rapidně zlepšil a my si vytvořili 20–ti bodové vedení již v 1. poločase. To jsme celou druhou půli drželi a to za přispění všech hráčů jsme zápas dovedli k výhře,“ ohodnotil na klubovém webu mládeže třetí a čtvrtý zápas trenér Pištěcký.

V posledním měření sil to byl opět velký boj. Děčín zabojoval, vyhrál 85:80 a postoupil do finále.

Úspěšně vstoupili do nadstavbové části žáci BK Děčín. Nejprve porazili těsně Hradec Králové, následně zdolali Prostějov. V prvním duelu si děčínští mladíci udržovali mírné vedení, Hradec Králové se však nevzdával. Ke konci Děčín zabral a vyhrál rozdílem dvou bodů. Druhý zápas proti soupeři z Moravy opět rozehrál lépe domácí celek. V průběhu celého duelu vedl již o dvacet bodů. Když už se mohli do hry dostat borci z lavičky, Děčín slevil ze svého tempa a musel velmi tvrdě bojovat o vítězství. Ke konci ovšem zabral a nakonec hostům nedal šanci na obrat v celém utkání.

Junioři: BK Děčín – Sokol pražský B 59:61, 85:59 a 85:80. Konečný stav: 3:2
Žáci: BK Děčín – Hr. Králové 65:63, BK Děčín – BK Prostějov 80:67.