Děčínský Jiří Jelínek čekal, že zápas s Ústím bude složitý, pochválil výkon nedávného spoluhráče Pavla Bosáka a přiznal, že ho ztráta Prostějova v Kolíně zase tolik nepřekvapila.

„Hlavně se mě zeptejte, proč mi tak jdou šestky," usmíval se před rozhovorem pivot Válečníků.

Dobře, tak se ptám. Co ty šestky?

Chtěl bych tímto poslat pozdrav do Vysokého Mýta trenérovi Jiřímu Ropkovi. Jednou mi řekl, že my trestné hody jdou. A od té doby se děje přesný opak. Takže ho srdečně zdravím (smích).

Pojďme zpět k derby. Čekal jste tak složitý zápas, ve kterém jste se na výhru hodně nadřeli?

Rozhodně jsme si nemysleli, že to bude lehký zápas. Derby utkání bývají složité, je to hodně specifické, liší se to od klasického ligového duelu. Dlouho jsme jim nechávali volné střely. A málem na to doplatili.

Hlavně druhá čtvrtina vám ale nevyšla v útoku, vždyť jste dali pouhých devět bodů. Co bylo špatně?

Co bylo špatně… těžko říct. Po první čtvrtce jsme vedli a měli dobrou výchozí pozici. Dařilo se nám pod košem, padaly nám i šestky. Ale ve druhé části hry jsme hodně věcí řešili individuálně. A to se nám nevyplatilo.

Ve druhém poločase vám Ústí odskočilo na deset bodů. Vás to nezlomilo a právě od té doby jste začali na hřišti kralovat. Byl to zlomový okamžik?

V současnosti desetibodový rozdíl nic neznamená. To už se stalo stokrát. A ještě se to častokrát stane. Dáte dvě trojky, najednou je to o šest a soupeř znervózní. Bylo důležité, že jsme si věřili, nezlomilo nás to. Ukázalo se, že máme morálku a natolik silný tým, abychom to ještě zvrátili. Chtělo to i trochu trpělivosti.

Jak se vám hrálo proti bývalému spoluhráči Pavlu Bosákovi, který byl s 21 body ústeckým tahounem?

Já jsem se s ním na hřišti potkal asi dvakrát. S Pavlem máme dobrý vztah a já mu přeji jen to nejlepší. V podstatě jsem rád, že se mu v zápase tolik dařilo.

Vypadá to, že bude pro Ústí přínosem. Co vy na to?

Tak to každopádně. Pavel je velký bojovník s výbornou střelou. Věřím, že Ústí hodně pomůže.

Během zápasu hlasatel všem oznámil, že třetí Prostějov utrpěl těžkou porážku v Kolíně. Čekal jste to?

Musím přiznat, že když jsem na to před zápasem koukal, maličko jsem věřil, že by tam Prostějov mohl klopýtnout. Ale Kolín není takovým outsiderem, jak si mnozí myslí. V sezóně už porazil Prostějov podruhé, vyzrál i na Pardubice.

V sobotu vás čeká těžký zápas v Pardubicích. Nabízí se odveta za porážku ve finále poháru…

Máte pravdu. Ještě se podíváme na video, co jsme v tomto zápase udělali špatně a poučíme se z toho. Chceme jim to vrátit a vyhrát. A je jedno, jakým způsobem toho dosáhneme.