„Bude to boj. Zápasy v Děčíně hodně napoví,“ tuší pivot Děčína Pavel Houška.

V Pardubicích se vám podařilo ukořistit jeden zápas. Jste s vývojem semifinálové série spokojení?
Chtěli jsme všechny síly vrhnout do prvního zápasu, protože jsme si řekli, že bude klíčový pro vývoj série. Jsme rádi, že jsme ho vyhráli. Ve druhém utkání se Pardubice vzchopily a porazily nás. Série ukazuje, že domácí prostředí není tak důležité. Potvrdili jsme si, že v Pardubicích můžeme vyhrát, a oni nás zase porazili v základní části doma.

Je pro vás výhra venku důležitá i vzhledem k tomu, že by se případný rozhodující zápas hrál právě na východě Čech?
V těch dvou utkáních to Pardubicím tolik nepadalo, což byl paradox. Jsem zvědavý, jak to bude vypadat o víkendu v těch dvou zápasech v Děčíně. To hodně napoví.

Série nabízí hodně bojovný a fyzicky náročný basket. Čekali jste, že se to bude odehrávat v těchto intencích?
Je pravda, že hlavně v úvodu to byl spíš boj než líbivý basket. Věděli jsme, že Pardubice hrají hodně fyzicky. My jsme do toho šli taky. Nemohli jsme se nechat přeskákat. Útočný doskok nás držel a to nám vyhrálo první zápas. Opakované šance při nízkém skóre jsou klíčové.

Teď jste na tahu vy, abyste doma potvrdili výhru z Pardubic. Nebude to svazující?
To bych neřekl. Stav je vyrovnaný 1:1 a vlastně se nic nemění. Pořád je to, jako by se hrálo od začátku. Jdeme do toho s tím, že doma chceme vyhrát, a jestli prohrajeme, tak chceme prohrát se vztyčenou hlavou. Dáme do toho všechno a když budeme hrát stejně dobře jako v Pardubicích, tak prostě věřím, že doma vyhrajeme.

Jak se těšíte na bouřlivou domácí atmosféru, která je asi nejlepší v lize?
Těšíme se moc. Zrovna jsme se o tom bavili, že už je vyprodáno a že atmosféra bude perfektní. V play-off jde o všechno a kvůli tomu se celou sezonu handrkujeme. Doufám, že si to užijí i naši fanoušci.

Vyřadit silné a ambiciózní Pardubice a potřetí v řadě si zahrát ve finále – to je pro Děčín velká výzva, co?
To jednoznačně. Pardubice chtějí konečně nakouknout do finále a my to zase chceme zopakovat. Bude to boj! Musíme se soustředit na maličkosti – kdo dá těžší střely, kdo bude líp doskakovat, kdo bude agresivněji bránit… Je to hodně vyrovnané a takovéhle drobnosti budou rozhodovat.