Na hřišti ho nepřehlédnete. Je z děčínských košíkářů nejvyšší a po celé utkání hlasitě burcuje svůj tým za jakéhokoliv stavu.

Kapitán BK Děčín Jakub Houška věří, že jeho tým bude opět hodně vysoko. „Při jisté konstelaci hvězd bychom mohli hrát finále play off,“ věří.

Po základní části se prakticky dělíte o třetí místo s Pardubicemi. Jistě v týmu s tímto umístěním panuje spokojenost.
Tak určitě jsme rádi, že jsme se dokázali na Pardubice dotáhnout, protože je to důležité pro nadstavbu. Dávali jsme si na začátku sezóny nějaké cíle a ty se nám prozatím daří plnit. Takže se dá říci, že spokojení jsme, ale to nejdůležitější teprve přichází. Možná škoda dvou tří zaváhání, která nás mrzí, ale to už je prostě sport.

Na druhou stranu jste porazili silnou trojici – Nymburk, Prostějov i Pardubice. Pro Nymburk to byla navíc jediná prohra v sezóně. To jsou dobré vklady do dalších bojů.
Určitě ano. Jsme jediní v lize, komu se to podařilo a to je parádní a vlévá nám to hodně energie do žil pro další zápasy. Je to vidět i na našich trénincích, kde opravdu poctivě makáme. Především poslední dva zápasy proti Pardubicím a Prostějovu ukázaly, že dokážeme hrát opravdu velice dobrý basketbal a letos bychom mohli dojít opravdu daleko.

Nebudeme si nalhávat, že hlavně doma jste silní. Dík patří hlavně divákům, kteří vždy naplní halu do posledního místečka.
Tak to je naprostá pravda. Doma se nám letos opravdu daří o poznání lépe, a to především střelecky. Lidé nás v letošní sezóně neskutečně podporují a opravdu jsou tím šestým hráčem, který nás dokáže opravdu hodně nahecovat ještě k lepším výkonům. Takže i oni mají na našich vítězstvích velký podíl, ale já si myslím, že oni to moc dobře ví. A dva poslední zápasy? Kdo nepřišel, prohloupil!

Sezóna byla i ve znamení náhlých změn v kádru. Dlouhodobě chyběl Míra Soukup, přišel a pak zase odešel Williams, poslední změnou je příchod Burkeho. Jak jste to vnímal vy a celý tým?
Ještě bych to doplnil o odchod Lukáše Maříka. No jak, jako profíci. My jsme o všem věděli, Tarvis přišel kvůli tomu, abychom mohli normálně trénovat, když Soky (Míra Soukup pozn. autora) nemohl, pak dostal lepší nabídku a jak to ve sportu bývá, využil ji. Soky je zpátky, což je důležité. Burke je u nás pět dní, pár tréninků a zápas, ve kterém nezklamal. Takže tým je v pohodě, moc tohle neřešíme, pomáháme si – a to je důležité.

Ve skupině A 1 vás čeká už tuto sobotu Kolín. Jistě byste chtěli vyhrát, ale Kolín je nevyzpytatelný soupeř.
Kolín je hlavně hrozně útočné družstvo, kterému když to padne, tak je obtížné je porazit. Ale určitě chceme vyhrát, doma musíme být v nadstavbě úspěšní a já doufám, že se nám to společně s diváky podaří.

I v letošní sezóně jste měli hodně akcí s fanoušky – ať to byla návštěva nemocnice, pečení pizzy nebo zápas proti fanouškům. Jak se k tomu stavíte a která akce se vám nejvíce líbila?
Mě všechny tyto akce nesmírně baví. Je to sranda, zážitek a když něco takového je, tak se rád přihlásím. Mám rád společnost lidí a jdu i rád. My letos hodně chodili i do škol, a tak jsme komunikovali i s dětmi a musím říct, že to člověku taky dá hodně. Prostě to není jen o tom míči a hale, ale i o okolí a to je dobře. Ale jinak pizza byla vynikající.

V Mattoni NBL je i Ústí a Chomutov. Na vás si ale nepřišli a jste králové severu. Jak vnímáte fakt, že máme tři týmy z regionu v nejvyšší soutěži?
Je to skvělé. Zápasy proti těmto soupeřům byly jedny z těch nejlepších, které letos byly. Pro náš region to je jedině dobře. Já jsem Chomutovák, a tak jsem moc rád, že se tam Chomutov opět dostal. A Ústí? To je pro Děčín skoro jako doma, takže taky parádní.

Jak jste spokojen se svými výkony? A kdo byl podle vás ten nejlepší z vašich řad po základní části?
Já měl špatný začátek sezóny, ale nyní si myslím, že odvádím to, co se od mojí maličkosti čeká. Cítím se dobře fyzicky a to je důležité. A kdo byl nejlepší? Přece náš tým!

Kam až to letos můžete dotáhnout? Jistě byste chtěli opět na bednu.
Já si myslím, že při dobré konstelaci hvězd máme na to hrát finále. A věřím tomu a budu tomu věřit do posledního okamžiku, kdy ta možnost bude existovat. Bylo by to pro Děčín úžasné, tak proč ten sen prostě neproměnit ve skutečnost!