V posledním utkání děčínští Ostravu jasně přehráli, ve výborném světle se představil Pavel Houška. Ten zatížil konto Ostravy celkem 37 body. „Myslím, že Pája Houška zahrál excelentně. To, co předvedl, nepotřebuje komentář. Chvilku jsme sice polevili, ale naštěstí nás to nepoznamenalo a poslední čtvrtinu jsme sehráli parádně,“ pochvalovali si děčínský kapitán.

BK Děčín tak vstoupil do vyřazovacích bojů parádně, stejným způsobem Moravany přejeli i v posledním utkání nadstavbové části. „Ostrava zde nehrála špatně, přesto to skončilo rozdílem skoro 30 bodů. Každopádně ten vstup můžeme hodnotit velmi kladně. Ale nemáme vyhráno, potřebujeme ještě dvakrát vyhrát. Na papíře jsme silnější, ale každé utkání je jiné. Do Ostravy pojedeme s cílem uspět, abychom to doma pak ukončili,“ pevně věří basketbalový dlouhán.

Dodržují děčínští košíkáři nějaký rituál? Hlavně Jakub Houška je pověstný speciálními nápady. „Nic většího nechystáme, chceme se soustředit hlavně na samotnou hru. Jen se neholíme, to je u play off tradice. A já pevně věřím, že se ještě dlouho nebudu holit,“ s úsměvem líčí Jakub Houška.

O motivaci mají svěřenci Pavla Budínského postaráno. „Na to se celou sezónu těšíte, zvláště po tom zvláštním systému v základní části. Speciálně netrénujeme, dřeme stále stejně. Trenér se nám snaží podávat co nejvíc informací o soupeři abychom byli řádně připraveni,“ konstatuje Houška.

Kdyby Děčín postoupil, čekal by ho s největší pravděpodobností Nymburk. „Nerad koukám dopředu, vždyť máme za sebou pouze jeden zápas,“ razantně odmítá spekulace Jakub Houška.