Bez deseti centimetrů dvoumetrový rozehrávač nasázel 34 bodů a dotáhl USK k těsnému vítězství nad Děčínem 82:79. Severočeši nemají pražské Vysokoškoláky příliš v oblibě, ve včerejším dramatickém utkání 24. kola s nimi padli už počtvrté z posledních pěti vzájemných soubojů.

„Předvedli jsme špatný výkon,“ přiznal trenér poražených Pavel Budínský. „Pravda, scházeli nám Alič a Jakub Houška, nicméně jiní hráči mohli využít prostor a moc ho nevyužili. Udělali jsme spoustu hrozně hloupých rozhodnutí, také jsme nebyli schopni dát některé koše, ale hlavně nás trápilo, že jsme udělali moc ztrát, máme jich sedmnáct,“ zlobil se pro Českou basketbalovou federaci.

Domácí tým z Folimanky začal skvěle a ještě před koncem první čtvrtiny si vypracoval dvouciferný náskok. Během následujících pěti minut však Děčín zejména díky Červenkovi a Hatcherovi manko vynuloval (25:25). Pak ale hosté téměř čtyři minuty neskórovali a soupeř jim znovu poodskočil.

Po přestávce favorit zosnoval rychlý obrat. Nejlepší děčínský střelec v sezoně Hatcher přidal další svoji trojku a když Američana napodobil i pivot Pavel Houška, Severočeši se poprvé od 2. minuty dočkali vedení. Pak začal úřadovat i McKay a vrátil domácím vedení. Ne nadlouho. Zářil totiž i Hatcher a do poslední čtvrtiny tak šli se čtyřbodovým náskokem Děčínští.

Utkání vrcholilo obrovským drama, kdy se oba týmy přetahovaly o vedení. Ke smůle hostů vypadl z tempa jejich tahoun Hatcher, naopak jedna z největších hvězd ligy McKay zůstala při střelecké chuti a dovedla Pražany ke šťastnému vítězství, o kterém domácí museli rozhodnout až v poslední minutě.

„USK má ve svém středu McKaye, který když jsme se ujali sedmibodového vedení a vypadalo to, že nakonec si odvezeme výhru, tak on to převrátil na stranu domácích a vítězství zůstalo doma. My se musíme rychle otřepat a rychle pochopit, že s takovýmto výkonem nemáme šanci proti nikomu,“ dodal zklamaný Budínský.

USK Praha – Děčín 82:79 (21:11, 38:34, 51:55). Nejvíce bodů: McKay 34, Ford 16, Kotas a Klimeš po 12 – Mulligan a Hatcher po 20, Červenka 14, Houška P. 11. Rozhodčí: Hruša, Kučera, Lukeš L. Trestné hody: 38/27 – 18/11. Fauly: 19:28. Trojky: 5:10. 5 chyb: 40. Balík, 40. Soukup (oba Děčín). Diváci: 500. Nejlepší hráč: McKay.