„Akorát jsem to dokoukal, bylo to opravdu skvělé. Parádní úspěch, přirovnal bych to k hokejovému Naganu. Basket je teď v kurzu, je fakt hustej,“ vykládal současný asistent trenéra u basketbalistů Děčína.

Houška byl před dvanácti lety přímo na palubovce, když Češi s Welschem a Bartoněm v sestavě podlehli na ME ve třetím utkání Turecku 72:80 a ve skupině ani jednou nevyhráli. Teď na dálku sledoval českou radost svých následovníků.

„Kluci do toho šli od začátku, nekalkulovali, chtěli vyhrát. Výborně hrál Ondra Balvín a Vojta Hruban. Ale ostatní jim zdatně sekundovali. Všechny zápasy ve skupině byly dobré, i ten proti USA. Sice nemáme Veselku (Veselého), ale kluci na palubovce bojují jeden za druhého,“ ocenil Houška.

Někdejší reprezentační pivot věří, že současná parta kolem hvězdného rozehrávače Satoranského z Chicaga Bulls ještě neřekla v Číně poslední slovo. „Kam můžeme dojít? Nagano bylo zlaté,“ vtipkoval populární Kouba. „Kluci mají čistou hlavu, postoupili ze skupiny. Můžou jen překvapit. Uvidíme, na co to bude stačit.“