Ten poslední byl opět famózní, Válečníci ve čtvrtfinále vyprovodili Kolín (96:63) a postoupili do Final 4, které se bude hrát 20. – 21. února v Brně. „Je nám jedno, s kým budeme hrát. Nikdo nebude lehký. Ale formu máme parádní. Doufám, že nám vydrží až do Brna," pravil kapitán Děčína Jakub Houška.

Basketbalový Děčín zažívá opravdu parádní období. Zatím spanilou jízdu Českým pohárem doplňuje aktuálně druhé místo v nejvyšší soutěži. „Dlouhodobě hrajeme dobře. Mně to prostě vychází z naší party. Čím více letos hrajeme a vyhráváme, tím více se náš tým semkne. Sami jste to viděli. Vedli jsme o 30 bodů, ale stejně nic nevypustili. A to je důležité," culil se Houška.

Válečníci udivují rychlým a disciplinovaným basketbalem. Termín „kombinační" hra je určitě na místě. „Tak nějak bych to nazval. Snažíme se o rychlý přechod do útoku a chceme, aby míč létal z ruky do ruky. A mnoho týmů na naši hru nedokáže najít odpověď," pochvaloval si Houška.

Na hřišti je také vidět, jak se Děčín basketbalem baví. „Baví nás to na hřišti, ale také na tréninku. A to je hrozně důležité. Dává nám to energii do dalších utkání. Jsme jako malí a těšíme se, až si to na tréninku proti sobě rozdáme," směje se pivot Válečníků.

Děčín prostě letos musí získat dvě placky – jak v lize, tak v poháru. Naposledy to prohlásil Jan Jiříček, který v průběhu ledna odešel do Ústí nad Labem. „Jestli se nám to nepodaří? Tak nás asi zbije (smích). Je jasné, že nám to Jeli přeje. Příští středu v derby s Ústím mu za to naložíme (smích). Teď vážně. Všichni to cítíme, že bychom mohli nějakou medaili získat. Kdyby se to ale nepodařilo, tak se na tuto sezónu nebude koukat jako na výjimečnou. Ale věřím, že na to máme," praví Houška.

Ve Final Four v Brně na Děčín čekají krom domácího celku také Pardubice a Prostějov. „Jestli můžeme pohár vyhrát? Podle mě ano. Proto tam také jedeme. Šance je velká, Nymburk nehraje. Ale vše je otevřené. Můžeme první zápas prohrát a bude po nadějích. A nebo dva vyhrajeme, přijedeme z Brna a budeme před halou slavit s fanoušky. To by byla paráda," dodal na závěr kapitán Jakub Houška.